Bláznivé špekulácie tvrdia, že spoločnosť Sony možno podpísala tajnú exkluzivitu na systém PS5 pre hru Black Myth: Wukong

Mário Gurský Mário Gurský

Spoločnosť Game Science, ktorá stojí za očakávanou hrou Black Myth: Wukong, už vysvetlila, prečo hra vyjde 20. augusta len na PS5 a PC. Vývojárske štúdio Game Science na svojej oficiálnej webovej stránke vysvetľuje, že pre verziu hry pre Xbox Series X|S je potrebná dodatočná optimalizácia, a preto hra nevyjde v rovnaký deň ako jej náprotivky pre PS5 a PC.

To nezabránilo šíreniu bizarných špekulácií na sociálnych sieťach. Možno si spomínate, že na Summer Game Fest sa na chvíľu zdvihlo pobúrenie, keď bola adaptácia Journey to the West potvrdená len pre systém Sony a Steam, avšak v často kladených otázkach čínske štúdio neskôr objasnilo, že na „optimalizáciu“ verzií pre Xbox radu X|S potrebuje dodatočný čas.

- Reklama -

Nová správa z Windows Central však komentáre štúdia skepticky hodnotí. Vo vyhlásení Microsoftu o oneskorení sa uvádza: „Nemôžeme komentovať dohody, ktoré naši partneri uzavreli s inými držiteľmi platforiem, ale naďalej sa sústreďujeme na to, aby bol Xbox najlepšou platformou pre hráčov, a v centre toho sú skvelé hry“. V článku sa ďalej tvrdí, že ak ide o peňažný klobúk PS5, bolo by „v záujme spoločnosti Sony spochybniť platformu Xbox utajením podrobností o dohode“.

Nie je prekvapením, že to všetko vyvolalo hystériu na internete. Niektorí obviňujú spoločnosť Sony, že tajne ukradla tento titul a zabránila jeho vydaniu na Xboxe. Samozrejme, podobná reakcia sa objavila minulý rok v prípade hry Baldur’s Gate 3, až neskôr vyšlo najavo, že vývojárske štúdio Larian Studios malo problémy s tým, aby niektoré aspekty tohto zážitku fungovali na menej výkonnom Xboxe série S. Hoci tu nič také nebolo oficiálne potvrdené, zdá sa, že je to najpravdepodobnejší vinník.

V každom prípade je to oveľa pravdepodobnejšie, ako keby PlayStation podpísal tajnú dohodu o časovej exkluzivite. Aj keď niet pochýb o tom, že Sony má klobúk peňazí, často je mimoriadne transparentná, pokiaľ ide o okolnosti uvedených dohôd, a zvyčajne odhaľuje trvanie uvedených zmlúv v malom písme akýchkoľvek upútaviek. Podobne má tendenciu vynakladať veľké úsilie na marketing časovo obmedzených exkluzivít. Dátum vydania hry Black Myth: Wukong bol odhalený na Summer Game Fest a úplne preskočil nedávny firemný State of Play.

- Reklama -

Zdá sa, že je to len ďalšie umelé rozhorčenie pre problém, s ktorým spoločnosť Sony zdanlivo nemá absolútne nič spoločné. Je poľutovaniahodné, že Game Science má problémy s Xboxovou verziou Black Myth: Wukong, ale z nášho pohľadu je lepšie, keď vývojár vydá plne vyladenú, dokončenú verziu hry – než aby urýchlene vydal nefunkčné zostavenie, ktoré bude potrebné neskôr opraviť.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x