Prince of Persia Sands of Time Remake má konečne rok vydania

Michal Frajkor Michal Frajkor

Áno, čítate správne, bohužiaľ zatiaľ sme sa na prezentácii Ubisoft Forward dozvedeli len rok. Na presný dátum si ešte budeme musieť počkať. Ubisoft konečne stanovil termín vydania remaku Prince of Persia Sands of Time – 2026.

Rok vydania remaku Sands of Time, oznámený počas podujatia Ubisoft Forward, spolu s krátkym teaser videom, prichádza po údajne problematickom vývoji. V novembri minulého roka Ubisoft uviedol, že štúdio Ubisoft Montreal, ktoré na hre pracuje, prešlo „dôležitým“ interným míľnikom a že vývoj „napreduje“.

- Reklama -

Prvé odloženie hry Prince of Persia prišlo v decembri 2020, len niekoľko mesiacov po jej prvom oznámení a ďalšie odloženie na neurčito vo februári 2021. Spoločnosť Ubisoft urobila zatiaľ najdrastickejšiu zmenu, keď v máji 2022 presunula vývoj od štúdií Ubisoft Pune a Ubisoft Mumbai do Ubisoft Montreal. Odvtedy pokračovali práce na hre v štúdiu stojacom za Assassin’s Creed Valhalla, pričom vydavateľ potvrdil, že v máji 2023 prešiel vývoj do fázy „konceptu“.

Hra The Sands of Time bola prvýkrát uvedená na PlayStation 2, GameCube, Xbox a PC už v novembri 2003 a získala uznanie kritikov aj komerčného publika. Na tomto očakávanom remaku sa pracuje už najmenej štyri roky. V príspevku na blogu Ubisoft uviedol, že remake teraz vstupuje do „plnej výrobnej fázy“, pričom Ubisoft Montreal dostáva podporu od štúdií v Toronte, Bukurešti, Paríži a Pune.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x