Activision pohrozil tvorcom cheatu do Modern Warfare žalobou, tí sa ospravedlnili

Michal Frajkor Michal Frajkor

Cheaty boli, sú a pravdepodobne dlho ešte budú súčasťou takmer každej online hry. Vývojári sa s tvorcami takýchto cheatov snažia bojovať, no nie vždy sú ich anti-cheat systémy úspešné. Šikovní hráči a tvorcovia cheatov si vždy nájdu cestu, ako zabezpečenie odísť. Posledný taký prípad sa týka aj hry Modern Warfare.

Skupina, ktorá si hovorí CxCheats je známa hlavne vďaka svojmu, nie veľmi legálnemu, softvéru do rôznych hier. V poslednej dobe začali ponúkať aj cheaty do novej hry zo série Call of Duty. Activision im však pohrozil žalobou a tvorcovia sa rozhodli opustiť vody Modern Warfare a série Call of Duty. Informuje o tom portál Eurogamer na svojich stránkach.

- Reklama -

Na svojom Discorde vydali prehlásenie, v ktorom sa ospravedlňujú všetkým hráčom Modern Warfare sa vzniknuté nepríjemnosti a za to, že im eventuálne pokazili zážitok z hry. Softvér od CxCheats pre Modern Warfare ponúkal všetko, čo taký cheater môže chcieť. Od aim-botu, cez wallhack až po zväčšenie radaru v hre.

Momentálne stránka tvorcov neponúka cheaty pre Modern Warfare a podľa vyhlásenia v blízkej dobe už ani cheaty pre sériu Call of Duty ponúkať nebude. Stále sú však dostupné cheaty pre PUBG alebo aj Apex Legends. Vznikajú tu aj iné problémy. Napríklad hráči, ktorí si cheaty zakúpili. Jeden z nich sa sťažuje, že cheat, ktorý si kúpil za 60 dolárov do Black Ops 3 už nefunguje a zvažuje žiadosť vrátenia peňazí. Či sa mu to podarí alebo nie, je otázne.

Activision bojuje s cheatermi v Modern Warfare od vydania hry v roku 2019. Ešte väčším problémom sú cheateri vo free-to-play hre Warzone. Mnohí konzoloví hráči si dokonca vypli možnosť cross-play hrania, hlavne kvôli cheaterom na PC verzii. Pohrozenie súdnou žalobou nie je bežné, ale v tomto prípade (a eventuálne aj v ďalších) veľmi účinné.

- Reklama -
- Reklama -
1 koment
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] má v posledných dňoch problémy aj s cheatermi v hre Modern Warfare. Tvorcom týchto cheatov nedávno pohrozil žalobou, tí sa následne ospravedlnili. Môžeme len dúfať, že podobný scenár sa nebude musieť opakovať v prípade multiplayeru […]

Naša relácia

- Reklama -
1
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x