Ako bude prebiehať prechod Rocket League na free-to-play

Michal Frajkor Michal Frajkor

Iste mnohí z vás vedia, že Rocket League sa toto leto chystá prejsť na model free-to-play. Teda zadarmo a pre všetkých. Konkrétny dátum zatiaľ nie je známy, ale malo by sa tak stať krátko po aktualizácii, ktorá do hry príde niekedy v polovici septembra. Ako však bude celý prechod na free-to-play prebiehať a čo treba vedieť?

Po novom už len na Epic Store

Dňom, kedy bude Rocket League zadarmo, sa hra presunie na obchod Epic Store a nebude si ju možné aktivovať na Steame. Nemusíte sa však báť, všetci, ktorí si hru kúpili na Steam ju budú môcť cez Steam aj hrať. Budú dostávať pravidelné aktualizácie a v podstate sa pre nich nič nemení. Hrať sa budú tak, ako doteraz.

Noví hráči, ktorí si budú Rocket league zadarmo chcieť aktivovať, tak už budú musieť urobiť na Epic Store. Zatiaľ nie je známe, ako budú fungovať kľúče, ktoré si napríklad kúpite z iných stránok. Odporúčame ich teda aktivovať čím skôr, najlepšie ešte predtým, než sa z hry stane free-to-play titul.

Ako je to s multiplayerom na konzolách?

Mnoho hráčov sa pýta, ako to bude s multiplayerom na konzolách PlayStation a Nintendo Switch. Budú si hráči musieť platiť PS Plus, respektíve Nintendo Online, aby mohli hrať online zápasy? Vývojár Psyonix nedávno poskytol odpoveď aj na túto otázku. Odpoveď znie nie. Nebude potrebné kupovať si dodatočné predplatné služby. Rocket League tak skutočne môžete hrať úplne zadarmo.

Ďalšou častou otázkou je cross-play. Budete môcť hrať so svojimi priateľmi aj keď bude Rocket League free-to-play? Skvelou správou je, že odpoveď na túto otázku je áno, budete. Dokonca to bude ešte lepšie, než to bolo doteraz. Cross-play bude podporovaný medzi všetkými platformami, na ktorých free-to-play Rocket League bude. Zahrať v jednom tíme si teda budú môcť hráči z PC, PS4 a napríklad Nintendo Switch.

Jeden Rocket League na všetkých platformách

V deň, keď sa z Rocket League stane free-to-play hra, budete mať možnosť pripojiť si k svojej verzii aj ďalšie. Budete tak ale musieť urobiť pomocou vášho Epic Games účtu. Pripojiť si môžete každú jednu platformu, na ktorej hráte Rocket League. Čo to ale znamená? Jednoducho či už budete hrať na PC alebo PS4, budete hrať tú istú hru. Váš level, Rocket Pass level a váš rank sa vám prenesie na všetky ostatné účty. Stačí si len zvoliť primárny účet, mal by to byť ten, kde máte najvyšší level a rank, keďže sa prenesie na všetky ostatné.

Kredity a eŠport kredity sa medzi platformami nebudú dať preniesť, takže tie budú jediná vec, ktorá ostane závislá na platforme, na ktorej budete hrať. Podrobnejšie informácie o linkovaní, ako aj všetky potrebné informácie k prechode na free-to-play, nájdete na oficiálnej stránke hry.

1 koment
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] vysvetlenie, aké zmeny čaká Rocket League po prechode na free-to-play, si môžete prečítať na tomto odkaze, kde sme sa tejto téme […]

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

1
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x