Antstream Arcade prichádza na Xbox s viac ako 1300 retro hrami

Mário Gurský Mário Gurský

Cloudová platforma na streamovanie retro hier Antstream Arcade oznámila, že jej rozsiahla zbierka oficiálne licencovaných retro hier príde na Xbox One a Xbox Series X|S ešte tento mesiac. Antstream uvádza, že hry, ktoré bolo doteraz možné hrať len na platformách Sony alebo Nintendo, bude možné hrať aj na Xboxe prostredníctvom jej služby.

Rozsiahla zbierka obsahuje retro tituly až po éru počítačov Commodore. Prostredníctvom služby bude možné hrať hry bez potreby akejkoľvek inštalácie alebo sťahovania. Každý týždeň budú do služby pridávané ďalšie oficiálne licencované retro tituly.

- Reklama -

Antstream Arcade je už k dispozícii na PC, Mac, Linux, Android, Android TV, Firestick, Samsung TV a prostredníctvom webového prehliadača. Kolekcia Retro bude po prvýkrát natívne dostupná aj na konzolách. Generálny riaditeľ spoločnosti Antstream Steve Cottam vytvoril službu ako jednoduchý spôsob prístupu k hrám, ktoré mal rád, keď vyrastal.

„Napriek tomu, že žijem v dobe neuveriteľných technológií, zistil som, že nie je dostatočne jednoduché získať prístup k hrám, ktoré som miloval, keď som vyrastal, a chcel som mať možnosť jednoducho zdieľať výsledky a súťažiť s priateľmi,” uviedol Cottam v tlačovej správe. „Veríme v zachovanie a sprístupnenie všetkých hier, veľkých, nemožných aj zabudnutých či menej známych. Som veľmi hrdý, že môžem komunite Xboxu priniesť platformu Antstream Arcade.”

Okrem katalógu Retro umožňuje Antstream Arcade hráčom zúčastňovať sa aj na turnajoch a vyzývať ostatných na súboje a komunitné bitky. Prostredníctvom svojho profilu budete môcť získavať úspechy, spojiť sa s ostatnými a pochváliť sa svojimi oceneniami.

- Reklama -

Antstream Arcade vychádza koncom tohto mesiaca za 29,99 dolára ročne alebo prostredníctvom doživotného prístupu za 79,99 dolára. V eurách v tom veľký rozdiel nebude. Cena zahŕňa všetky budúce hry a funkcie pridané do služby. Antstream Arcade okrem toho dnes, teda 14. júla, usporiada živý prenos, aby upozornila na nové hry, ktoré do služby prichádzajú, a ukázala, čo ešte pribudne. Služba bude dostupná v Európe, Spojenom kráľovstve, USA, Kanade a Vatikáne.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -