Apple hrozí Epic Games zrušením vývojárskych účtov

Michal Frajkor Michal Frajkor

Vojna medzi spoločnosťami Apple a Epic Games naberá na obrátkach. Všetko sa začalo pred pár dňami, keď chcel Epic games vo svojej hre Fortnite určenej pre mobilné telefóny, jednoducho obísť platobné brány Applu aj Googlu.

Epic sa nechcel deliť o peniaze

To je základ celého problému. Každá aplikácia, ktorá ponúka nákup rôznych prémiových účtov alebo obsahu do hry, funguje tak, že zaplatíte jednoducho cez platobnú bránu Applu, respektíve Googlu, v závislosti od toho či hru hráte na Androide alebo iOS.

- Reklama -

Z každej takejto platby, samozrejme, zarábajú aj dané spoločnosti. Ich podmienky preto nedovoľujú obchádzať tieto platobné brány, vytvárať si vlastné a podobne, čo je presne krok, ktorý urobil Epic Games v mobilnej verzii Fortnite. Apple mu následne hru z ich obchodu odstránil.

Nasledovalo doťahovanie sa a Epic zareagoval veľmi rýchlo. Vyplnil oficiálnu žalobu, vydal nové video a začal s kampaňou #FreeFortnite. Ako odpoveď na túto žalobu Apple oznámil, že počnúc piatkom (teda dňa 28.8.) zruší Epicu všetky vývojárske účty, prístup k vývojárskym nástrojom a taktiež stratí členstvo vo vývojárskom programe Apple Developer Program.

Ohrozený nie je len Fortnite, ale celý Unreal Ungine

Ako informuje portál VG247, Epic žiada o vydanie predbežného opatrenia, ktoré by zabezpečilo, že nestratí všetky tieto vývojárske výhody aspoň do času, kým nebude daná záležitosť, ktorá to všetko začala, vyriešená. Epic navyše žiada súd, aby zabránili ďalším škodám a aby Apple vrátil ich hru do obchodu App Store.

- Reklama -

Ak by sa hrozba spoločnosti Apple vyplnila, Epic by stratil možnosť vydávať hry na platformy iOS a Mac. Problém však siaha ešte ďalej, keďže Epic vyvíja aj Unreal Engine. Zákaz by sa teda týkal aj enginu, na ktorom beží nespočetné množstvo hier. Už by ho ďalej nemohol ponúkať v službách od Applu.

Množstvo herných vývojárov by tak stratilo možnosť vytvárať hry pre iOS a Mac a v tomto prípade by nestratil veľa len Epic, ale aj samotný Apple, ktorému by z obchodov zmizla podstatná časť hier, ktoré im vytvárajú nemalé zisky.

- Reklama -
3 komentárov
3 Komentárov
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] prístup k vývojárskym účtom a nástrojom je „tá správna vec“. Len pred pár dňami sme na našich stránkach informovali, že súboj medzi spoločnosťami Apple a Epic Games sa […]

trackback

[…] jednom z našich článkov, v ktorých sme sa tejto kauze venovali, sme písali aj o tom, že Epic Games chce od súdu dočasné nariadenie. Chcú vrátiť Fortnite […]

trackback

[…] sveta Pána Prsteňov, sa rozhodla prerobiť dnes už kultovú hru Battle For Middle Earth v Unreal Engine […]

Naša relácia

- Reklama -
3
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x