Atari chystá okrem novej konzoly aj hernú kryptomenu

Michal Frajkor Michal Frajkor

Spoločnosť Atari je pripravená vypustiť do herného sveta svoju novú konzolu Atari VCS už na jeseň tohto roku – teda každú chvíľu. Tento kus hardvéru však so sebou prinesie aj ďalšiu novinku v podobe hernej kryptomeny. Tá sa bude volať Atari Tokens a slúžiť by mala na kúpu rôznych herných vecí.

Magazín Bloomberg informoval, že počnúc 29. októbrom sa na Bitcoin burze predá 1 milión dolárov v Atari Tokenoch, pričom jeden kus bude stáť 25 centov. Hráči budú môcť Tokeny používať na nákup priamo v hrách. Spoločnosť ale vidí budúcnosť tejto meny aj ako priemyselný štandard. Tiež hovorí, že pripravuje výhradne hernú kryptomenu, ktorá ale ešte nie je pripravená na spustenie.

- Reklama -

Spoločnosť Atari je momentálne oveľa menšia, než svoje predchádzajúce ja. V súčasnosti má okolo 20 členov a nová konzola, spoločne s novou kryptomenou, by mala spoločnosť vyniesť opäť na povrch po tom, čo skončila v krachu. Úspech spoločnosti by mal byť v hráčoch, ktorí majú potrebu nostalgie, keďže konzola Atari VCS nebude konkurentom pre súčasné konzoly. Bude to moderná verzia konzoly, na ktorej si zahráte všetky staré dobré klasiky.

Napriek tomu existujú obavy, či sa bude predávať dobre. Cena je stanovená na 390 dolárov, čo je zhruba cena digitálneho PlayStation 5 a dokonca o stovku drahšia, než cena Xbox Series S. Táto nová konzola od Atari by mala vyjsť už počas tohto novembra a ponúkať bude 2 verzie ovládačov. Jeden v klasickom, retro dizajne a jeden v modernom. Obe budú stáť 60 dolárov.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x