Autor najlepšieho Saints Row sa stal riaditeľom pripravovaného Far Cry

Mário Gurský Mário Gurský

Drew Holmes, hlavný scenárista hier Far Cry 5 a Far Cry: New Dawn, je teraz riaditeľom IP série. Ako napísal na svojej stránke LinkedIn: „Bolo to niekoľko vzrušujúcich mesiacov… Som šťastný, že sa môžem podeliť o to, že začínam pracovať na novej pozícii IP riaditeľa FAR CRY v spoločnosti Ubisoft! Čakajú nás veľké veci“.

Pred prácou v spoločnosti Ubisoft bol Holmes autorom v Irrational Games, kde pracoval na hre BioShock Infinite a druhom dieli jej rozšírenia Burial At Sea. Pre naše účely však najzaujímavejšia časť jeho životopisu pochádza z jeho pôsobenia v spoločnosti Volition, kde sa takmer šesť rokov vypracovával z QA na pôvodnej hre Saints Row na scenáristu jej pokračovaní, pričom sa podieľal na ambientných dialógoch NPC, rádiových staniciach a dialógoch misií pre Saints Row 2 a bol spoluautorom scenára Saints Row: The Third. Pracoval aj na sérii Red Faction a bol hlavným scenáristom ranej verzie Saints Row 4, ktorá bola zrušená počas vleklého krachu vydavateľa THQ.

- Reklama -

Pokračovania hry Saints Row boli nádherne bláznivými hrami s otvoreným svetom, ktoré sa vzdali akejkoľvek snahy o drsnosť v prospech toho, aby ste sa stali ako „zloduchom Batmana“, ktorý strieka odpadové vody na McMansiony a zavraždil asi 1000 policajtov

Hry Far Cry niekedy využívajú podobnú mieru nezmyselnosti otvoreného sveta a prehnanej charakterizácie, hoci Far Cry 6 to trochu zmiernil. Neexistuje žiadna záruka, že Holmes pomôže dostať ďalší Far Cry na úroveň Saints Row: The Third, čo je v podstate dokonalá hra, ale vzhľadom na to, že posledný Saints Row opustil niektoré svoje chaotickejšie prvky v prospech pokusu o návrat ku koreňom, určite by bolo pekné zahrať si Far Cry 7, ktorý by obsiahol vylomeniny a hlúposť hier s otvoreným svetom v ich najlepšej podobe.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -