Baldur’s Gate 3 sa čo nevidieť dostane do predbežného prístupu

Michal Frajkor Michal Frajkor

Pôvodne sa mala hra Baldur’s Gate 3 dostať do takzvaného predbežného prístupu už tento mesiac, ale urobila si krátku zastávku na doladenie niektorých vecí. Odloženie dátumu vydania vtedy oznámili vývojári zo štúdia Larian Studios na svojom Twitteri a nepochybne sklamali mnohých fanúšikov. Nakoniec však nebudeme musieť čakať až tak dlho.

Nový dátum vydania bol oznámený vrámci relácie Panel from Hell na YouTube, ktorý moderoval známy Geoff Keighley. Vrámci relácie nám štúdio Larian odhalilo niekoľko noviniek o ich hre a aj o tom, čo môžeme očakávať keď hra konečne budúcu mesiac vyjde.

Ako informuje portál Eurogamer, podľa vývojárov začneme svoju cestu v Baldur’s Gate 3 v Avernuse, prvej “vrstve” z deviatich, ktoré sú súčasťou deviatich pekiel, alebo Nine Hells ak chcete. Okrem detailného príbehu nám vývojári sľubujú naozaj poriadnu dĺžku kampane. Celkovo budú v hre tri akty, z toho prvý bude dostupný počas predbežného prístupu, ktorý začne budúci mesiac. Na Steam stránke hry vývojári hovoria až o 25 hodinovej kampani, čo niektoré hry dosahujú celkovo, nie len v jednom akte.

Keďže vývojári nechcú, aby sme sa na hru pozerali len ako na ďalší titul Divinity, ponúkli nám aj porovnanie rôznych štatistík medzi Divinity Original Sin 2 (DOS2) a Baldur’s Gate 3 (BG3). Kým predbežný prístup hry DOS2 mal 22 bojových situácií, v BG3 ich nájdeme až 80. Dialógov bude mať BG3 taktiež oveľa viac, až o 28 tisíc riadkov.

Ďalšie zaujímavé porovnanie uvádza, že v early access verzii DOS2 bolo 142 postáv, pričom v BG3 ich bude až neuveriteľných 596. Určite nám teda chcú ponúknuť poriadny herný zážitok. Predtým, než hra vyjde, sa dozvieme ešte niekoľko zaujímavých informácií. Napríklad triedy a rasy postáv. zatiaľ si môžete pozrieť trailer priložený nižšie.

Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x