Capcom potvrdil vývoj pokračovania hlavnej série Resident Evil

Mário Gurský Mário Gurský

V čase, keď sa hovorí, že Resident Evil 9 je na pokraji odhalenia, spoločnosť Capcom potvrdila, že sa pracuje na ďalšej časti slávnej série survival hororov. Vývoj bude viesť režisér hry Resident Evil 7 Koshi Nakanishi, ktorý nové pokračovanie potvrdil počas rozhovoru o mobilnom vydaní predchádzajúcej hry.

„Bolo naozaj ťažké vymyslieť, čo robiť po Resident Evil 7,“ povedal Nakaniši. „Ale nakoniec sme to urobili a úprimne povedané, myslím si, že je to nevyhnutné. Zatiaľ sa nemôžem podeliť o žiadne detaily, ale dúfam, že sa tešíte na deň, keď to bude možné.“

- Reklama -

Nakaniši má s hrou Resident Evil dlhú históriu. Okrem hry Resident Evil 7, ktorá v roku 2017 pomohla oživiť túto sériu, Nakanishi režíroval aj Resident Evil Mercenaries 3D pre Nintendo 3DS, ako aj prvú hru Resident Evil Revelations. Nakanishi pôsobil aj ako herný dizajnér pre Resident Evil 5.

Zvesti o možnom odhalení hry Resident Evil 9 sa šíria už od roku 2024, hoci Capcom ich zatiaľ drží pod pokrievkou. V máji IGN potvrdil aj správy o remakeoch Resident Evil Zero a Code Veronica. Medzi posledné vydania série patria remaky Resident Evil 4 a Resident Evil Village, ktoré boli vo svojich rokoch zaradené medzi kandidátov na hru roka.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x