CD Projekt Red môže čeliť žalobe od investorov, sú nespokojní

Michal Frajkor Michal Frajkor

Istá poľská právnická firma zvažuje ďalšie kroky proti štúdiu CD Projekt Red, v súvislosti s vydaním hry Cyberpunk 2077. Investorom sa totiž nepáči stav, v akom bola hra vydaná a obviňuje poľské štúdio zo zavádzania. Vraj neposkytli investorom a verejnosti pravdivé informácie o skutočnom stave hry. Informoval o tom portál New York Times.

Mikołaj Orzechowski, právnik a jeden z investorov potvrdil, že investori momentálne zvažujú aj právne kroky. Podľa neho si štúdio CDPR zabezpečilo ďalšie financovanie kvôli zavádzajúcim informáciám o stave hry. Pozýva k diskusii aj iných investorov, ktorý boli takto “oklamaní”. Aj právnická firma Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz LLP so sídlom v New Yorku zvažuje podobné právne kroky. Plánuje zastupovať akcionárov, pričom problém je ten istý – zavádzanie investorov a verejnosti.

Staré aj nové problémy

Ako sme informovali už skôr, od vydania hry Cyberpunk 2077 klesli akcie štúdia o 29% a to hlavne kvôli ohlasom hráčov a médií. Najväčším problémom sú konzolové verzie hry – Xbox One a PlayStation 4. Na stránke Metacritic si tieto verzie držia skóre okolo 5/10, pričom PC verzia je na tom lepšie. Problémy sa hre nevyhýbajú ani po novej aktualizácií s označením 1.05.

Množstvo hráčov označuje túto aktualizáciu za problém, pričom pokazila viac, než opravila. Najnovšie probléímy sa týkajú aj uložených pozícií na platforme PC. Ak ich veľkosť presiahne 8MB, sú permanentne poškodené. Aktualizácia, ktorá mala vyriešiť hlavne problémy na starších konzolách však priniesla nové problémy na platformy PC a next-gen konzoly. Aj nám začala hra po aktualizácii 1.05 neustále padať a to pravidelne, do dvoch minút od spustenia hry.

Ak vás téma Cyberpunk zaujíma viac, môžete si prečítať nasledujúce zaujímavé články, ktoré súvisia s problémami hry:

Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x