Cheateri vo Fall Guys hrali nevedomky proti sebe

Michal Frajkor Michal Frajkor

Ak poznáte niekoho, kto si k víťazstvu v hre Fall Guys: Ultimate Knockout rád pomôže externým softvérom, môžete mu ukázať nasledujúcu správu. Možno sa im stalo, že hrali proti ostatným cheaterom v hre a ani si to neuvedomili. Vývojári hry sa priznali, že zo začiatku bojovali proti cheaterom svojským spôsobom, od ktorého už upustili.

Išlo o akýsi ostrov s názvom Cheaters Island. Na ňom sa stretli všetci, ktorí mali záľubu v používaní nepovolených pomôcok. Tak si aspoň mohli zmerať sily, kto má lepší cheat. Spolu s touto informáciou prichádza vo veci podvádzania v hre aj oficiálne stanovisko štúdia. Informoval o tom portál GameSpot.

- Reklama -

“Už od začiatku sme v hre mali svoj vlastný systém na detekciou cheaterov. Do dnešného dňa sme však nedali ani jeden ban, iba sme dôkladne zbierali rôzne dáta,” píše vývojár na oficiálnom Twitter účte hry. “Chceli sme si byť 100% istí, že náš systém funguje dobre a potrestá len hráčov, ktorí skutočne podvádzajú. Hneď ako sme sa presvedčili, že systém funguje, spustili sme takzvaný ostrov cheaterov.”

Štúdio na svojom Twitteri zverejnilo celú sériu príspevkov o tom, ako bojujú s cheatermi, ako ich neteší ich prudký nárast a podobne. Medzi posledné správy patrí aj tá, že už onedlho bude vo Fall Guys anti-cheat, ktorý používa napríklad aj Fortnite.

“Náš systém detekcie cheaterov bol dobrý a úspešný, ale nečakali sme, že až toľko hráčov bude podvádzať. Preto sme nakoniec požiadali o pomoc odborníkov v Epic Games,” píše štúdio. V konečnom dôsledku to znamenalo, že ak ste v hre cheatovali, ocitli ste sa na špeciálnom ostrove určenom iba pre hráčov, ako ste vy. Samozrejme, nikoho neobviňujeme, berte to skôr ako výstrahu.

- Reklama -

Podobný systém už v minulosti zaviedla aj hra Call of Duty: Warzone, ktorá tiež potajme radila neférových hráčov do jedného zápasu.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x