Cyberpunk 2077 bude mať aj mikrotransakcie, s jedným “ale”

Mário Gurský Mário Gurský

Mikrotransakcie sú všade prítomné, rovnako ako aj nadávanie na nich. Nie je preto divu, že táto téma prichádza obzvlášť pri tak veľkej hre akou je Cyberpunk 2077. Dávnejšie boli hráči uistení, že singleplayer ich mať nebude. Niektoré nedávne komentáre vzbudili obavu či CD Projekt Red slovo dodrží.

Mikrotransakcie v Cyberpunk 2077

Počas hovoru generálny riaditeľ a prezident štúdia Adam Kicinski odpovedal na otázku od investora ohľadom mikrotransakcii. Ako píše portál PC Gamer, tak spoločnosť neplánuje byť agresívna, ale má plány na monetizáciu obsahu.

- Reklama -

Nikdy nie sme agresívny voči naším fanúšikom. Zachádzame s nimi férovo a sme priateľský. Takže samozrejme nebudeme to preháňať, ale môžete očakávať, že sa budú dať kupovať skvelé veci. Cieľom je navrhnúť utrácanie peňazí tak, aby ich ľudia utrácali s radosťou,“ hovorí riaditeľ.

„Nesnažím sa byť cynický ani niečo skrývať. Ide o vytváranie pocitu hodnoty. To platí aj pre naše singelplayerové hry. Chceme aby hráči boli šťastní keď utrácajú peniaze za naše produkty. Rovnakého myslenia sme aj pri mikrotransakciách. Môžete ich očakávať, ale nebude ich priveľa a hráčov nerozrušia. Spravia im radosť, to je naším cieľom.“

Áno, ale …

Samo o sebe to znie tak, akoby Cyberpunk 2077 mal obsahovať mikrotransakcie iba v multiplayeri. Adam Kicinski totižto reagoval práve na otázku ohľadom multiplayeru. Vo všeobecnosti toho o multiplayeri Cyberpunk 2077 veľa nevieme. Objaviť sa má až po vydaní všetkých bezplatných DLC.

- Reklama -

CD Projekt Red však s multiplayerom má dlhodobé plány, aj preto v tom majú svoju rolu mikrotransakcie. „Nič sa nezmenilo,“ uviedol tento týždeň oficiálny Cyberpunk účet na Twitteri. Singlepayer bude záležitosť jedného nákupu, zatiaľ čo multiplayer bude poháňaný mikrotransakciami.

V dnešnej situácii je celkom rozumné sa obávať mikrotransakcií, ktoré sa do hier pre jedného hráča dostávajú pomerne často. Ako príklad môžeme uviesť spoločnosť EA a ich UFC 4. Zatiaľ sa však zdá, že Cyberpunk 2077 ponúkne minimálne podobnú podporu ako The Witcher 3, ktorý má za sebou 16 DLC balíčkov zadarmo, 2 masívne rozšírenia a bezplatný upgrade na nové generácie konzol.

- Reklama -
2 komentárov
2 Komentárov
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] je akčná hra ladená do Cyberpunk parkouru z pohľadu prvej osoby. Hra bude k dispozícii na PC cez GOG, Steam a Epic, PlayStation 4 […]

trackback

[…] Spoločnosť Activision Blizzard zverejnila svoje finančné výsledky za obdobie júl až september. Podľa nich môžeme súdiť, že to boli pre vydavateľa veľmi úspešné tri mesiace. Jedna časť príjmov spoločnosti si viedla až nadmieru dobre – všetkými milované mikrotransakcie. […]

Naša relácia

- Reklama -
2
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x