Cyberpunku sa nedarí ani v hodnoteniach na Metacritic

Michal Frajkor Michal Frajkor

Hneď ako známa stránka na hodnotenie hier Metacritic otvorila svoje brány aj bežným hráčom, nie len kritikom, pustili sa do hodnotenia. Ešte pred vydaním sa štúdio CD Projekt Red vyjadrilo, že v hodnoteniach od užívateľov chcú na spomínanej stránke získať skóre 90+ a je to ich cieľ. Ak sa na hodnotenie hry pozrieme teraz, tento svoj cieľ ani zďaleka nesplnili.

Aj napriek množstvu odkladov a dlhému vývoju sa väčšina hráčov na Cyberpunk 2077 naozaj neskutočne tešila. Po niekoľkých rokoch hra konečne pristála na pultoch, no nebolo to práve hladké pristátie. Kritici a mnohé herné magazíny hru vychvaľujú (našu recenziu si prečítate už čoskoro) a dávajú hre bezkonkurenčné hodnotenie v podobe plného počtu bodov. Hráči si však myslia opak.

- Reklama -

Konzolové verzie sú na tom najhoršie

Samozrejme, nájdu sa aj neodbitní zástancovia hry, nájdu sa aj prehnaní “hejteri”. Väčšina z hráčov má však rozumný názor a snažia sa držať si zlatú strednú cestu. Najčastejším názorom je, že hra nie je vôbec zlá, ale nezdá sa, žeby bol dokončená a trpí mnohými problémami. Aj kvôli tomu je hodnotenie na stránke Metacritic tak nízke. Problémy majú hlavne konzolové verzie hry – konkrétne stará generácia PlayStation 4 a Xbox One. Tu dosahuje Cyberpunk 2077 hodnotenie približne 2 z 10. PC verzia hry je na tom o niečo lepšie, užívatelia ju hodnotia na vyše 6 bodov z 10. Do vytúžených 9, ktoré chcelo štúdio, je to však ďaleko.

Do úvahy treba brať aj fakt, že väčšina hráčov, ktorí hodnotia hru na stránke Metacritic, nevedia byť vždy objektívni. To znamená, že už len z princípu dajú hre najnižšie hodnotenie, čo sa samozrejme odrazí aj na celkovom hodnotení. Napriek tomu nám to ponúka jasný obraz o tom, že Cyberpunk momentálne nie je v takom štádiu, ako by štúdio CDPR chcelo. Rozhodne ale nie je v štádiu, v ktorom by si zaslúžilo plné bodové hodnotenie od kritikov.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x