Dead by Daylight pridáva cross-play a jednotný zoznam priateľov medzi PC a konzolami

Norbert Šinka Norbert Šinka

Funkcia cross-play pre hru Dead by Daylight bola aktualizovaná, aby umožňovala hráčom PC hrať proti ľuďom na konzolách, zatiaľ čo jej funkcia cross-friends (v podstate jednotný zoznam priateľov) bola tiež uverejnená. V minulosti umožňoval cross-play hrať spolu iba hráčom v systéme Steam a Microsoft Store, ale jeho pôsobnosť sa rozšírila tak, aby zahŕňala PS4, Xbox One a Switch. Jediný kto zostal “za plotom” je mobilná verzia tejto hry, nakoľko bola úplne v prípade cross-play vynechaná.

Teraz sa môžete spojiť s hráčmi z počítačov alebo konzol, čo bude veľmi užitočné, ak máte priateľov, ktorí hru vlastnia, ale nie na rovnakých platformách. Napriek tomu to neznie ako najlepšie riešenie, nakoľko in-game chat v PC verzii sa nezobrazuje na konzolách, a taktiež tu nie je podpora klávesnice a myši. Ako je vysvetlené vo FAQ, vždy môžete zrušiť cross-play, aj keď v tomto dôsledku sa môže čakací čas na zápasy zvýšiť.

- Reklama -

Správanie spoločnosti Interactive predtým naznačilo, že „cross-play progresia“ by mala dôjsť do Dead by Deadlight. Keď už bude funkcia uvedená na trh v septembri, umožní hráčom udržiavať si svoje štatistiky, inventár a nákupy medzi podporovanými verziami hry. Keď sme sa o tom naposledy počuli, boli podporované iba verzie PC, Switch a nadchádzajúca verzia Stadia.

Zdroj: PC Gamer

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x