Facebook Gaming licencoval veľké množstvo hudby

Mário Gurský Mário Gurský

Pokiaľ by ste chceli počas svojho streamovania počúvať hudbu zvučných mien, stal by sa momentálne vaším najlepším priateľom Facebook Gaming. Ako píše portál GameSpot začiatkom roka zasiahla podobná vec aj tvorcov na službe Twitch, ktorí počúvali na svojích streamoch hudbu chránenú autorskými právami.

Sťažnosti na porušovanie DMCA práv stúpali, čo viedlo spoločnosť Twitch k tomu, že odporučila svojím streamerom aby na svojich streamoch túto hudbu chránenú autorskými právami nepočúvali. Facebook Gaming konkurent streamovacej služby Twitch, zvolila iný prístup k tejto záležitosti.

- Reklama -

Licenčná zmluva

Oznámila, že vypracovala licenčnú zmluvu hudobným priemyslom, aby jej streameri mohli pokojne počúvať pesničky chránené autorskými právami. Tento krok sa stal vôbec prvýkrát v histórii streamovania hier. Jeden z tvorcov požaduje, respektíve očakáva podobný krok aj zo strany vlastníkov služieb Twitch a Amazon.

Ako sa uvádza v oznámení Facebooku „Spolupracujeme s hudobným priemyslom a otvárame tak rozsiahli katalóg populárnej hudby pre Facebook Gaming partnerov. Naša práca s hudobnými vydavateľstvami, spoločnostiam, Universal Music Group, Warner Music Group, Sony Music Entertaiment a veľa ďalšími partnermi znamená, že sme schopný zahrnúť obrovské množstvo hudby naprieč rôznymi žánrami.“

V tejto chvíli je licencia aktuálna len pre partnerov Facebook Gaming. V oznámeniu sa ale uvádza, že pracujú aj na otvorení pre tvorcov v Level Up Programe, čo je nižšia úroveň podobná Twitch.

Sloboda počúvania

Pre partnerov Facebook Gaming toto oznámenie znamená, že počas streamovania si môžu púšťať svoje pesničky z vlastných hudobných playlistov. Zložitosť autorských práv spočíva aj v tom, že Facebook v skutočnosti nemôže povedať svojím tvorcom, ktoré pesničky sú licencované respektíve zahrnuté v zmluve.

- Reklama -

Z tohto dôvodu varuje svojich tvorcov, že stále môžu dostať oznámenie o zastavení šírenia pesničky z dôvodu autorských práv. Nemalo by sa však jednať o príliš veľa pesničiek, pretože väčšina z nich je pokrytá vyššie spomínanou zmluvou.

Facebook hovorí, že jeho hudobné práva pokrývajú viac ako 90 krajín. O aké štáty sa jedná nevieme. Hudobný licenčný program však môže s Facebook Gaming spraviť oveľa atraktívnejšiu platformu pre streamovanie.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x