Fall Guys bude využívať anti-cheat od Fortnitu

Michal Frajkor Michal Frajkor

Populárna a nezvyčajná battle-royale hra Fall Guys: Ultimate Knockout má problémy s cheatermi. Samozrejme, nie je to nič nezvyčajné. Čím je hra populárnejšia a hrá ju viac hráčov, tým je väčšia šanca, že si niekto bude chcieť pomôcť k výhre akýmkoľvek spôsobom.

Fall Guys je na hernom trhu vyše mesiaca, no aj za ten krátky čas sa našlo množstvo hráčov, ktorí si pomôžu externým softvérom. Taký program zvyčajne umožní danému hráčovi vyššie skákať, alebo rýchlejšie bežať. Pre ostatných je to ale frustrujúci zážitok. Nikto predsa nechce hrať s podvodníkom.

- Reklama -

Vývojári hry už čoskoro sľubujú nápravu a teda anti-cheat, ktorý by mal hru zbaviť týchto nevítaných hráčov. Do dnešného dňa sme mali iba sľub, no po dnešku už tento sľub naberá reálnejšie kontúry. Na oficiálnom Twitter účte zverejnili vývojári informáciu o tom, že už tento týždeň začnú rozširovať anti-cheat v hre a upravia (respektíve vylepšia) jeho funkčnosť. Informoval o tom aj portál GameRant.

Pochválili sa aj tým, že ich anti-cheat, ktorý bude použitý v hre Fall Guys, využívajú aj také veľké multiplayerové hry, ako napríklad Fortnite. Ten podľa posledných dostupných informácií aplikuje Easy Anti-Cheat a BattlEye. Okrem Fortnitu využívajú tieto anti-cheat technológie aj hry Apex Legends a Rainbow Six Siege.

Čo sa týka celkovej implementácie anti-cheatu, ten by mal byť v hre v priebehu niekoľkých týždňov. Dúfajme, že do štartu druhej sezóny bude plne funkčný. Hráči tiež dúfajú, že hra Fall Guys sa dostane aj na iné platformy. Napríklad Nintendo Switch alebo Xbox One. Mobilná verzia hry je už v príprave, no zatiaľ je potvrdená len pre čínsky trh.

- Reklama -
- Reklama -
1 koment
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] Štúdio na svojom Twitteri zverejnilo celú sériu príspevkov o tom, ako bojujú s cheatermi, ako ich neteší ich prudký nárast a podobne. Medzi posledné správy patrí aj tá, že už onedlho bude vo Fall Guys anti-cheat, ktorý používa napríklad aj Fortnite. […]

Naša relácia

- Reklama -
1
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x