Fallout 4 sa dostal do prvej desiatky v službe Steam

Mário Gurský Mário Gurský

Uránová horúčka sa šíri po celom svete vďaka obrovskému úspechu televízneho seriálu Fallout od spoločnosti Amazon. Všetky hry Fallout od svojho debutu prirodzene zaznamenali obnovený záujem, ale objavil sa medzi nimi jasný líder, a tým je Fallout 4. V súčasnosti je to siedma najhranejšia hra na Steame, pričom počet hráčov sa nepodobá ničomu, odkedy hra uzrela svetlo sveta v roku 2015.

Fallout 4 dosiahol v stredu maximálny počet 93 294 hráčov, čo je na starnúcu RPG hru dosť prekvapujúce číslo. Za posledných približne šesť rokov sa priemerné denné maximá hráčov držali celkom stabilne okolo 24 000. Tento nárast sa zhoduje presne so spustením televízneho seriálu Amazon.

- Reklama -

Ako sme už poznamenali, aj Fallout 76 zaznamenáva v súvislosti s debutom seriálu obnovený počet hráčov, ale jeho vrchol sa pohybuje tesne pod hranicou 44 000. Toto číslo však zatiaľ naďalej stúpa, čiastočne vďaka prudkému výpredaju, ktorý Bethesda spustila na celú sériu Fallout pri príležitosti vydania seriálu.

Fallout 4 je zaujímavý a niekedy aj znevažovaný prírastok do série. Hoci priniesol nové funkcie a mal oveľa živší svet ako pustá Pustatina hlavného mesta z Falloutu 3, niektoré nové systémy a postavy boli neohrabané a interakcia s nimi otravná a základná hra sa zdala byť prekvapivo nezaujatá vlastnou hlavnou dejovou líniou.

Už takmer desať rokov si však udržiava zdravé jadro oddaných hráčov a modderov, a to najmä vďaka možnostiam budovania základne a prispôsobovania, ktoré hráčom umožnili vytvoriť skutočne úžasné osady. Ak chcete zažiť pohlcujúci zážitok v pustatine, k dispozícii je aj VR verzia.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x