Fanúšikovia Red Dead Redemption nie sú spokojní s „lenivým portom“ spoločnosti Rockstar

Mário Gurský Mário Gurský

Hoci je oznámenie Red Dead Redemption pre Switch a PlayStation 4 pre niektorých príjemným prekvapením, nie všetci sú z neho nadšení.

Po problematickom vydaní Grand Theft Auto: Trilogy, ktoré „výrazne prekonalo“ predajné očakávania, sa zdá, že jednoduchý port pôvodného dobrodružstva Johna Marstona (podľa Rockstaru údajne „nová prerábka“) mohol niektorých v tejto komunite dotlačiť k bodu zlomu – mnohí fanúšikovia spoločnosti teraz v podstate vyzývajú na bojkot.

- Reklama -

Na sociálnych sieťach a subreddite Red Dead Redemption môžete vidieť mnoho nahnevaných a frustrovaných vlákien, kde fanúšikovia hru označujú za lenivý port a berú si na mušku spoločnosť Rockstar Games výrazmi, ktoré tu nebudeme radšej písať. Jedno z vlákien, ktoré je trendom na vrchole toho istého subredditu, má názov „Nekupujte Red Dead Redemption“.

Poukazuje sa v ňom na prémiovú cenu hry a na to, že táto konkrétna verzia v skutočnosti obsahuje menej obsahu a zdanlivo žiadne vylepšenia.

Existuje mnoho ďalších komentárov od iných používateľov, ktorí tu aj inde opakujú, prečo by si fanúšikovia Rockstaru a Red Dead nemali kupovať túto verziu. Niektorým sa tiež nepáči, že ju nerobí priamo Rockstar, podobne ako to bolo v prípade GTA: Trilogy, ktorú zadal spoločnosti Grove Street Games.

- Reklama -

O Red Dead sa stará britské vývojárske a nezávislé štúdio Double Eleven – tím založený bývalými programátormi Rockstar Leeds a podporným vývojárom, ktorý predtým pracoval na hrách ako Minecraft Dungeons.

Na portáli Nintendo Life beží anketa o kúpe hry na Switch a zdá sa, že veľa používateľov bude čakať na výpredaj, prípadne si hru úplne nechá ujsť. Za zmienku stojí aj to, že spoločnosť Rockstar v tejto chvíli neposkytla žiadne oficiálne informácie o výkone a grafike Red Dead pre Switch a PlayStation 4, ale na internete sa už objavili videá, ktoré ukazujú porovnania bok po boku.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -