Hideo Kojima chce, aby sa jeho ďalšia hra a on sám dostali do vesmíru

Mário Gurský Mário Gurský

Režisér Death Stranding a tvorca Metal Gear Solid, Hideo Kojima, sa chce po svojej pripravovanej hre niekedy vydať do vesmíru. Uznávaný herný dizajnér tvrdí, že sa chce dostať za hranice Zeme a vytvoriť hru, ktorá sa bude dať hrať len vo vesmíre, ale najprv musí stihnúť dátum vydania Death Stranding 2.

Kojimova poznámka o vesmíre zaznela na stretnutí otázok a odpovedí po premietaní jeho dokumentárneho filmu Hideo Kojima: Connecting Worlds, kde moderátor festivalu Summer Game Fest, Geoff Keighley, položil vývojárovi hier celý rad otázok o minulosti, súčasnosti a budúcnosti jeho kariéry v oblasti vývoja hier.

- Reklama -

Keighley sa nakoniec Kojimu opýta, čo by chcel robiť v živote aj s budúcimi hrami, a ten má jednu jednoduchú odpoveď, ísť do vesmíru.

„Chcel by som ísť do vesmíru, správne,” hovorí Kojima. „Chcem ísť do vesmíru a vytvoriť hru, ktorú by ste mohli hrať vo vesmíre, pretože práve teraz asi nemôžete hrať všetky hry vo vesmíre, ale ja by som to hral. Takže ma niekto, prosím, pošlite do vesmíru.”

Niekedy neviem sám, či to Hideo Kojima myslí vážne alebo je len z inej planéty. Takto to však asi pri vizionároch je vždy. Podobne ako William Shatner, aj Kojima by sa s veľkou pravdepodobnosťou vrátil ako zmenený človek a rád by som videl, čo vytvorí po takomto výlete.

- Reklama -

Vzhľadom na to, že Kojima sa nedávno stretol aj s Nicholasom Cageom v jeho tokijskom štúdiu, asi si viete živo predstaviť moju víziu sci-fi hry v hlavnej úlohe s Nicolasom Cageom.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -