Hra Beat Saber konečne dostáva multiplayer

Michal Frajkor Michal Frajkor

Štúdio Beat Games spustilo očakávanú aktualizáciu do svojej populárnej hry Beat Saber, ktorá dáva hráčom možnosť spojiť sa so svojimi kamarátmi a zahrať si tak hru spoločne. Po novom hra totiž obsahuje už aj multiplayer, aj keď má isté obmedzenia.

Jednou z hier pre virtuálnu realitu, ktorá mala úspešný štart a urobila veľký dojem, je určite aj Beat Saber od štúdia so sídlom v Českej republike – Beat Games. Vašou úlohou v nej je, ako už názov napovedá, trafiť sa do rytmu rôznych skladieb za pomoci vášho meča. Jednoducho povedané. Na výber je veľké množstvo pesničiek, pričom PC hráči si môžu importovať aj neoficiálne skladby. Bohužiaľ, PS4 hráči takúto možnosť nemajú, keďže konzola má uzavretý systém.

- Reklama -

Dnešným dňom sa však môžete spojiť s inými hráčmi v zábavnom multiplayeri. Zatiaľ iba na platforme PC, no čoskoro aktualizácie príde aj na PSVR. Na začiatok sa môžete spojiť až s piatimi inými hráčmi v rýchlej hre, alebo v súkromnej miestnosti. Hráči si môžu vytvoriť vlastnú postavičku, ktorú budú ostatní vidieť počas hry. Spolu s tým prichádza do hry aj úplne nová aréna, v ktorej sa bude tento multiplayer odohrávať.

Zatiaľ má multiplayer aj niekoľko obmedzení. Bohužiaľ, najväčším z nich je, že nepodporuje cross-play. To znamená, že hráči na PC si nezahrajú s hráčmi na PS4. Štúdio sa však vyjadrilo, že sa budú pokúšať nájsť spôsob a riešenie, ktoré by to v budúcnosti umožnilo. Ďalej, multiplayer bude fungovať iba pri oficiálnych skladbách. Tie neoficiálne, ktoré si hráči dávajú do hry sami, podporované nebudú a Beat Games nemá v úmysle ich podporovať ani neskôr. Posledným obmedzením je nefunkčnosť hlasovej komunikácie počas multiplayeru.

Na hranie hry Beat Saber potrebujete zakúpenú hru a set pre virtuálnu realitu. V prípade platformy PS4 zas PSVR.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x