Hráči zvíťazili, Sony ruší nutnosť prepojiť si Helldivers 2 s PSN účtom

Michal Frajkor Michal Frajkor

Bojovať sa oplatí. Najmä za hru, ktorá je až na pár nedostatkov naozaj kvalitným titulom od vydania. Presne takou hrou je aj Helldivers 2, na ktorú sa však v posledných dňoch zniesla vlna kritiky. Spôsobilo ju rozhodnutie Sony (štúdio Arrowhead pod Sony patrí), ktoré malo donútiť hráčov prepojiť si herný účet s účtom PSN.

Spoločnosť Sony ale zrušila plánovanú aktualizáciu pre hru Helldivers 2, ktorá by vyžadovala také prepojenie účtov PSN. Stalo sa tak po niekoľkodňovej kampani komunity, ktorá sa proti tomuto plánu bránila.

- Reklama -

“Vypočuli sme si vašu spätnú väzbu,” píše spoločnosť na Twitteri a následne dodáva: “Stále sa učíme, čo je pre PC hráčov najlepšie a vaša spätná väzba bola neoceniteľná.” Koniec koncov však nemali veľmi na výber. Helldivers 2 si drží naozaj vysoké hodnotenia a hráči sú v takej hre ochotní aj viac platiť. Určite by si to Sony nechcelo pokaziť.

Komunita hry Helldivers 2 sa v piatok a cez víkend otvorene búrila. Najhlasnejšia a najaktívnejšia časť hráčskej základne zaplavila Discord a Reddit a pustila sa do kampane, ktorá spôsobila aj prepad používateľských recenzií na Steame zo všeobecne pozitívnej na “zmiešanú”, pričom všetky nedávne recenzie boli označené ako “väčšinou negatívne”.

Jednou z hlavných sťažností bolo, že PSN nie je dostupná celosvetovo a že táto požiadavka vylúči hráčov z asi 177 regiónov na svete. Navyše, hra nebola v regiónoch, kde nie je podporované PSN, dostupná ani na Steame. Ten však umožnil hru vrátiť aj takým hráčom, ktorí presiahli limit dvoch hodín hrania. Dokonca sa našli aj prípady, kedy Steam schválil vrátenie peňazí aj hráčom so 100 a viac hodinami.

- Reklama -

Spoločnosť Sony možno túto búrku ustála, ale rozhodla sa pravdepodobne ustúpiť zo strachu, že si poškodí povesť a že počet hráčov hry klesne. Tento víkend bolo zaznamenaných o tretinu menej hráčov ako minulý víkend.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x