Immortals: Fenyx Rising 2 bol údajne zmiešaný Elden Ring s Wind Waker

Mário Gurský Mário Gurský

Po minulomesačnom potvrdení, že plánované pokračovanie príjemnej hry Immortals v otvorenom svete od Ubisoftu: Fenyx Rising bolo zrušené, sa objavili nové podrobnosti o tomto nešťastnom projekte. A to aj vrátane informácií, že mal kombinovať prvky hier Elden Ring a Wind Waker a vytvoriť tak pokračovanie, ktoré by sa veľmi líšilo od originálu.

Ako uviedol portál Eurogamer s odvolaním sa na dva zdroje oboznámené s vývojom Immortals 2, práce na projekte (s kódovým označením Oxygen) sa začali v roku 2021. Malo ísť o značný odklon od originálu z roku 2020. Pričom sa upustilo od zamerania tejto hry na grécku mytológiu v prospech prostredia inšpirovaného havajskou polynézskou kultúrou – ako sme už počuli. Ďalšie plánované zmeny podľa Axiosu zahŕňali realistickejší grafický štýl, odstránenie rozprávača z prvej hry, menší dôraz na riešenie hádaniek a pridanie príbehu riadeného voľbou hráča.

- Reklama -

Okrem toho sa Immortals 2 údajne snažili výrazne otriasť známym vzorcom otvoreného sveta Ubisoftu a vymeniť nadmerné množstvo značiek úloh a usmernení v prospech usporiadania inšpirovaného Elden-Ringom, ktoré by od hráčov vyžadovalo, aby si sami našli cestu vpred – sledovaním zvierat, navigáciou pomocou hviezd alebo podľa vetra – počas plavby medzi fiktívnymi ostrovmi inšpirovanými Novým Zélandom, Tahiti, Veľkonočným ostrovom a Havajom a ich skúmaním.

Zdroje Axiosu uvádzajú, že hráči, ktorí by opäť ovládali protagonistu s možnosťou výberu pohlavia, by museli zapôsobiť na polynézskych bohov, ktorí im udelili elementárne schopnosti a schopnosti meniť tvar, ako aj nové tetovania podľa toho, akým smerom by sa uberal ich príbeh. Okrem toho by vraj činy hráčov ovplyvňovali krajinu okolo nich.

Immortals 2 bola teda v porovnaní so svojím predchodcom výrazne ambicióznejšia hra a natoľko odlišná, že Ubisoft údajne zvažoval, či by sa nemala premenovať. Axios uvádza, že tím v quebeckom štúdiu Ubisoftu (pracujúci spolu s polynézskymi konzultantmi) zostavil do jari tohto roku niekoľko hrateľných hodín v internej ukážke, ale nakoniec sa Ubisoft rozhodol stiahnuť hru z dôvodu nákladov – toto rozhodnutie údajne tím zaskočilo.

- Reklama -

Keď Ubisoft v júli potvrdil, že projekt zrušil, uviedol, že tento krok bol výsledkom „presmerovania a prerozdelenia niektorých kreatívnych tímov a zdrojov v rámci quebeckého štúdia na iné neohlásené projekty“. Dodala, že „odborné znalosti a technológie, ktoré tieto tímy vyvinuli, poslúžia ako akcelerátor vývoja týchto kľúčových projektov zameraných na naše najväčšie značky“. Ubisoft sa, samozrejme, netají tým, že po finančných problémoch v posledných rokoch plánuje naplno pokračovať vo svojich najväčších tituloch, predovšetkým v hre Assassin’s Creed.

Jeho ďalším veľkým titulom bude Assassin’s Creed Mirage v októbri a sľubná hra s otvoreným svetom Star Wars, Outlaws, by mala prísť v roku 2024.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -