Koniec jednej cesty. Obchod s hrami pre Xbox 360 sa zatvorí

Mário Gurský Mário Gurský

Digitálny obchod na nákup hier a iných médií pre hernú konzolu Xbox 360 bude ukončený v lete budúceho roka. Stane sa tak teda po necelých 20 rokoch od debutu konzoly.

V oznámení na blogu, za ktoré je zodpovedný Dave McCarthy, CVP Xbox Player Services v spoločnosti Microsoft, sa uvádza, že nákupy už nebudú možné od 29. júla 2024. Zmena sa týka obchodu na konzole aj webovej stránky Xbox 360 Marketplace. Používatelia stratia možnosť nakupovať hry, filmy a televízny obsah, ako aj avatary a iné úpravy profilu.

- Reklama -

Používatelia budú môcť aj po tomto dátume v dohľadnej budúcnosti sťahovať a hrať hry, ktoré si už zakúpili, a mnohé ďalšie sieťové funkcie budú naďalej fungovať, napríklad komunikácia s priateľmi, ukladanie do cloudu a online hranie v hrách pre viacerých hráčov, ktorých vývojári to stále podporujú. Vývojári budú môcť aj naďalej vydávať opravy a aktualizácie hier pre Xbox 360. Spätne kompatibilné hry pre Xbox 360 sa budú dať stále kúpiť v obchodoch Xbox One a Xbox Series X|S, uvádza Microsoft.

To isté však nebude platiť pre video obsah, ktorý používatelia získali. Televízne epizódy a filmy zakúpené prostredníctvom online trhoviska Xbox zostanú v knižniciach používateľov, ale ich prehrávanie už nebude možné na konzolách Xbox 360. Používatelia sa budú musieť obrátiť na iné zariadenia, ako sú počítače so systémom Windows alebo novšie konzoly Xbox, napríklad Xbox One alebo Xbox Series X, aby si mohli pozrieť obsah.

Hoci online trhovisko Xbox 360 bolo jednou z prvých platforiem digitálnej distribúcie pre herné konzoly, nie je to prvýkrát, čo bolo oznámené takéto zrušenie. Spoločnosť Nintendo neslávne zatvorila elektronické obchody Wii U a 3DS, čím ukončila prístup k mnohým nezávislým titulom. Spoločnosť Sony oznámila podobné plány pre PlayStation 3 a PlayStation Vita, ale zrušila ich po reakcii zákazníkov, médií a influencerov. Pokračovala však v zatváraní staršieho obchodu PSP.

- Reklama -
- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -