Kým má Fortnite ban, Epic Games začal propagovať PUBG Mobile

Norbert Šinka Norbert Šinka

Počas stále prebiehajúceho sporu spoločnosti Epic Games so spoločnosťou Apple, a tým pádom momentálneho odstránenia Fortnite-u z App store-u, si CEO spoločnosti Epic Games, Tim Sweeney užíva troška zábavy. Developeri v nezvyčajnom akte začali promovať PUBG Mobile, konkurenčný battle-royal titul, aby demonštrovali silu a hodnotu Unreal Enginu užívateľom Apple-u.

Unreal Engine nechcete, ale PUBG Mobile áno

Vyzerá to, že táto bitka bude ešte čudnejšia, kým sa neskončí, uviedol portál Gamespot. Teda, ak sa to niekedy skončí.

- Reklama -

Dňa 28. augusta spoločnosť Apple propagovala masívnu novú aktualizáciu pre PUBG Mobile pre iOS, jedného z najväčších konkurentov Battle Royale pre Fortnite. PUBG pre mobily zaznamenalo obrovský úspech a na mikrotransakciách zarobilo viac ako 3 miliardy dolárov.

Zatiaľ čo Epic Games môžu bežne považovať mobilnú verziu PUBG za svoju konkurenciu, táto hra využíva Unreal Engine od spoločnosti Epic Games, ktorú sa Apple pokúsil odstrihnúť od aktualizácií pre iOS a Mac. Preto sa CEO Epic Games, Sweeney, rozhodol túto hru tiež trochu spropagovať.

Sila Unreal Enginu

Pasívno-agresívna povaha tweetu sa na nás určite nestratila, pretože ak Apple nakoniec zastaví podporu Unreal Engine na svojich zariadeniach, pravdepodobne by to malo dopad na PUBG Mobile. Unreal je jedným z najpopulárnejších enginov na svete s podporou takmer každého zariadenia vrátane mobilných, PC a konzol. Unreal Engine 5 bude podporovaný v systémoch novej generácie.

- Reklama -

Aj napriek tomu, že PUBG Mobile nebol taký úspešný ako Fortnite, podarilo sa mu vytvoriť zdravé miesto a konkurenciu. Jeho aktualizácia 1.0 bude obsahovať zásadné vylepšenia a nová súťaž rozdá ceny v hodnote 2 miliónov dolárov.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x