Marvel’s Avengers: ako funguje výbava a kozmetické doplnky

Michal Frajkor Michal Frajkor

Hra Marvel’s Avengers vychádza už o pár dní na PC, PlayStation 4, Xbox One a Google Stadia. Vývojári zo štúdia Crystal Dynamics nám teraz vysvetľujú, ako konkrétne budú v hre fungovať kozmetické doplnky, herná mena, výbava a takzvané Hero Challenge Cards, čo je niečo ako Battle Pass.

Kozmetické doplnky

Hráči budú mať možnosť získať štyri rôzne typy kozmetických doplnkov, počas hrania Marvel’s Avengers. Vývojári opäť pripomínajú, že ide čiste o estetické záležitosti a žiadny z nich vám nepridá žiadnu výhodu. V skratke – žiadne pay-to-win. Na výber budú emotikony, ktorými jednoducho vyjadríte svoju náladu alebo postoj. Takedowns budú špeciálne animácie v prípade, že na bojisku niekoho “dorazíte”. Menovky, alebo Nameplates zas budú ukazovať vaše štatistiky.

- Reklama -

Obchodníci

Na to aby ste tieto kozmetické doplnky, alebo výbavu získali, môžete navštíviť jedného z mnohých obchodníkov. Tí budú náhodne rozmiestnení na mape. Okrem toho, kozmetické doplnky, výbava a vzácne materiály môžu byť zakúpené pomocou hernej meny s názvom Units. Hráči môžu nájsť bežné, vzácne a exotické materiály v krabiciach, rozoberaním artefaktov, alebo ako súčasť výziev Faction Assignment. Získanie achievementov z Hero Challenge Cards a zdolanie bossa vás taktiež odmení niektorou z týchto materiálov. Tie môžete následne využiť u obchodníka, ktorému sa ponuka obnovuje každý deň a týždeň.

Herná mena Units je mena, ktorá nemá v skutočnom svete žiadnu hodnotu. Získať ju teda môžete z krabíc a plnením rôznych misií a výziev. Ako sme už spomenuli vyššie, obchodníci s kozmetickými doplnkami budú predávať svoje veci práve za túto hernú menu. Legendárne outfity sa budú meniť každý týždeň, zatiaľ čo zvyšok ponuky sa obnovuje na dennej báze.

Herný trh

Okrem obchodníkov hra ponúka aj svoj vlastný herný trh, alebo ak chcete – marketplace. Tu sa už ale využíva mena, ktorá sa dá kúpiť za reálne peniaze. Hráči budú mať na výber rôzne balíčky za rôzne ceny. Napríklad 500 kreditov bude stáť 5 dolárov. Na výber však budú aj väčšie, napríklad 2 tisíc alebo 10 tisíc kreditov. Veci v hernom trhu sa budú meniť každý týždeň.

- Reklama -

Hero Challenge Cards

Tento systém si môžete predstaviť ako Battle Pass, ktorý majú iné hry. Funguje na podobnom princípe. Za splnenie herných výziev dostávate body, ktoré vám následne odomknú odmeny ako hernú menu, kredity, kozmetické doplnky, výbavu a podobne. Každá Hero Challenge Card má celkovo 40 levelov. Samozrejmosťou sú ako odmeny zadarmo, tak aj prémiové.

Pri spustení hry budú prémiové odmeny na istý čas zadarmo a to pre všetkých hrdinov, ktorí sa v hre budú nachádzať. Hrdinovia, ktorí do hry prídu neskôr (napríklad Hawkeye a Spider-Man) budú mať taktiež pri vydaní istý čas prémiovú verziu tohto Battle Passu zadarmo. Ak to nestihnete, prémiové odmeny si môžete následne odomknúť za tisíc kreditov. Podľa vývojárov majú tieto prémiové odmeny dokopy hodnotu vyše 12,500 kreditov.

Hero Challenge Card nebudú mať žiadne časové obmedzenie a ich platnosť nevyprší. To znamená, že sa pokojne môžete sústrediť na jedného hrdinu a k ostatným sa vrátiť neskôr. Ak chcete proces urýchliť, môžete si samozrejme za kredity odomknúť ďalšie levely odmien.

Hra Marvel’s Avengers vychádza už 4. septembra a hráči sa musia pripraviť aj na 18GB day-one patch.

Dnes zasiahla svet aj smutná správa o úmrtí herca Chadwicka Bosemana, ktorý stvárnil Black Panthera. Ten vo veku 43 rokov podľahol ťažkej chorobe, ktorá mu bola diagnostikovaná ešte v roku 2016. Napriek tomu s ňou bojoval, podstupoval liečbu a okrem toho ďalej natáčal filmy. Napriek tomu, že sa na našej stránke venujeme hernému svetu, chceme vyjadriť úprimnú sústrasť rodine, priateľom a všetkým fanúšikom tohto superhrdinu.

redakcia SPAWN.sk
- Reklama -
3 komentárov
3 Komentárov
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] pred nedávnom sme vás informovali o tom, ako budú v hre Marvel’s Avengers fungovať kozmetické doplnky, vybavenie a obchodníci. Dnes prinášame ďalšiu zaujímavú informáciu, ktorá sa taktiež týka tejto témy. Každý […]

trackback

[…] Čo sa týka hry Marvel’s Avengers, nedávno sme sa dozvedeli aj to, že každý jeden hrdina bude mať svoj vlastný battle-pass a vieme aj ako konkrétne budú fungovať kozmetické doplnky, obchodníci a herný trh. […]

trackback

[…] sa sústreďovať na nedávno oznámenú Kate Bishop a jej ostrieľaného a ikonického mentora Hawkeye, Clinta Bartona, začne už pár týždňov po premiére hry s novými záhadnými misiami Tachyon. […]

Naša relácia

- Reklama -
3
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x