Metal Gear Solid 4, 5, Peace Walker sa údajne objavia v Master Collection Vol. 2

Mário Gurský Mário Gurský

Skutočnosť, že spoločnosť Konami označuje svoju novú kolekciu Metal Gear Solid: Master Collection ako 1. diel, naznačuje, že sa pravdepodobne pracuje na ďalšom a internet v kombinácii so zdrojmi, ktoré sa vyjadrili pre IGN, sa domnievajú, že zistili, aké hry budú k dispozícii. Prostredníctvom online pátrania a oslovenia zdrojov sa predpokladá, že Volume 2 bude obsahovať Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain a Metal Gear Solid: Peace Walker.

Správa o takejto kolekcii sa prvýkrát dostala von prostredníctvom používateľa Twitteru, Nitroid, ktorý sa prehrabával časovou osou uvedenou na novej webovej stránke Metal Gear Solid. Podľa nich sa pri prehliadke stránky objavili placeholderové tlačidlá pre tri vyššie uvedené tituly, čo naznačuje, že budú nakoniec pridané na živú stránku po oznámení Volume 2. Takéto dôkazy by si za normálnych okolností nevyžadovali pokrytie, ale IGN odvtedy uviedol, že „chápe, že tento lineup pre Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 2 je presný”, keď sa rozprával so zdrojmi.

- Reklama -

Veľkou novinkou – ak je to pravda – by bolo, že hra Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriot bude konečne „prepustená z väzenia“ PS3. Hra nie je hrateľná na žiadnej modernej konzole PlayStation a nikdy nebola portovaná nikam inam. V kolekcii s hrami The Phantom Pain (pravdepodobne obsahujúcou aj Ground Zeroes) a Peace Walker sa zdá byť ideálnou príležitosťou na oživenie stealth hry pre novú generáciu.

Skôr než však budeme môcť uvažovať o druhej kolekcii, je tu Volume 1, ktorý vychádza 24. októbra 2023. Konami má v ponuke aj Metal Gear Solid Delta: Snake Eater s prispením spoločnosti Virtuos. Prvá kolekcia Master Collection obsahuje:

  • Metal Gear Solid (PS1 original)
  • Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty (PS3 remaster)
  • Metal Gear Solid 3: Snake Eater (PS3 remaster)
  • Metal Gear (MSX + NES versions)
  • Metal Gear 2: Solid Snake
  • Metal Gear: Snake’s Revenge

- Reklama -
- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -