Microsoft tvrdí, že nepotrebuje Halo Infinite pre úspešný štart Series X

Michal Frajkor Michal Frajkor

Hra Halo Infinite mala byť takzvaným launch titulom pre konzoly novej generácie Xbox Series X a S. To znamená, že hra mala vyjsť v rovnaký deň ako samotné konzoly. Halo Infinite však bolo odložené, no Microsoft tvrdí, že pre úspešný štart ich novej konzoly tento titul nepotrebujú.

Launch tituly zvyčajne bývajú väčšie hry, aby výrobcovia nalákali hráčov na kúpu. Ruku na srdce, kto by si kúpil novú konzolu, keby na nej nemal čo hrať? Aj Halo Infinite mal byť jedným z nich. Do výrobného procesu ale zasiahla pandémia COVID-19 a nové Halo muselo byť odložené. Vadí to Microsoftu? Určite áno. Poradia si bez toho? Taktiež áno, aspoň podľa slov Cindy Walker, ktorá sa vyjadrila pre portál The New York Times.

- Reklama -

Microsoft to zvládne aj bez Halo Infinite

“Mať Halo Infinite ako launch titul by bolo perfektné, ale nie sme odkázaní len na vydanie jednej hry zároveň s konzolou, aby sme dosiahli jej úspech,” hovorí Cindy v rozhovore. “Naši hráči budú mať k dispozícií tisícky hier zo štyroch generácií konzol a to hneď pri vydaní tej novej.”

Predtým, než bolo Halo Infinite odložené, sa Phil Spencer vyjadril, že pôvodne zamýšľali vydať aspoň malú časť hry spolu s vydaním Series X. Nakoniec sa tento plán skutočnosťou nestal a odložená bola kompletne celá hra. Tá podľa posledných informácií vyjde niekedy v roku 2021.

Čo sa týka “tisícky rôznych titulov”, o ktorých hovorila Cindy v rozhovore, mala na mysli spätnú kompatibilitu. Takmer všetky hry z predchádzajúcich generácií konzol Xbox. Zahrať si budete môcť tituly z originálneho Xboxu, Xbox 360 a Xbox One. Ak sa však pozrieme iba na tituly pochádzajúce priamo od Microsoftu, Xbox bude mať len jeden nový titul pre Xbox Series X – Gears Tactics. To bude aj launch titul pre konzolu.

- Reklama -

Zachrániť by ho mohli hry iných výrobcov

Ak sa pozrieme na hry od iných výrobcov, ktoré budú dostupné na Xbox Series X v deň vydania, nájdeme medzi nimi mená ako Assassin’s Creed: Valhalla, Dirt 5, FIFA 21, Fortnite, Marvel’s Avengers, NBA 2K21, Watch Dogs Legion a Tetris Effect: Connected. Tieto hry budú taktiež dostupné na súčasnú generáciu Xboxu, teda Xbox One.

Xbox Series X a S vychádzajú už 10. novembra s cenovkou 499, respektíve 299 dolárov. Ak vás zaujíma porovnanie rozdielu medzi X a S, môžete si prečítať tento náš článok.

- Reklama -
1 koment
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] v tomto článku. Teraz už však poďme na ten zoznam. Microsoft ale samozrejme zdôraznil, že vôbec nepotrebuje Halo Infinite pre úspešný štart Xbox Series […]

Naša relácia

- Reklama -
1
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x