Modderi Zaklínača 3 objavili rozšírené zakončenie vystrihnuté z hry

Mário Gurský Mário Gurský

Deväť rokov po vydaní hry Zaklínač 3: Divoký hon umožnila nedávno vydaná sada úprav hráčom odhaliť vystrihnutú časť jej záveru, v ktorej Yennefer aktívne spôsobí pád Lóže čarodejníc.

Redkit pre Zaklínača 3 bol sprístupnený v máji a hráčom poskytol plnú podporu modov nad rozsiahlou RPG hrou od CDPR. Netrvalo dlho a Redkit sa začal používať na vytvorenie niečoho, čo sa môže ukázať ako celkom dobrý prvý pohľad na remake Zaklínača, ale nástroje majú aj iné využitie, napríklad odhaľovanie obsahu vystrihnutého zo samotného konca hry.

- Reklama -

Modderi Glassfish a xLetalis opísali svoj objav nepoužívaných súborov, ktoré sa im podarilo implementovať do ladiaceho režimu hry Zaklínač 3. Tieto súbory sa líšia od finálnej hry, v ktorej sa nikdy nehovorí o osude Lóže čarodejníc – vplyvnej skupiny používateliek mágie. Geralt porazí Eredina a vydá sa zachrániť Ciri pred Avallac’hom, zatiaľ čo „bosorky“ sa do deja vôbec nepozrú.

Nie vždy to však bolo v pláne. V rozšírenej scéne sa Geralt po súboji s bosom prebudí v lekárskom stane niflgaardskej armády a potom sa znovu spojí s Yennefer, kde zistí, že Ciri chýba. Odohrá sa niekoľko prestrihových scén a počas Geraltovho prieskumu sa naskytne možnosť porozprávať sa s viacerými postavami. Najväčšou zmenou je však časť, v ktorej sa s Yennefer vydáte do lóže. Animácia nie je kompletná, ale vyzerá to tak, že Geraltova gothička sabotuje rituál, ktorý sa práve koná, vďaka čomu Nilfgaard odhalí – a neskôr zabije – niekoľko vysokopostavených čarodejníc.

Scéna nie je úplne dokončená – čo nie je veľké prekvapenie, keďže sa nikdy nedostala do plnej hry – ale je prekvapivo dobrá. Hlasový prejav, voľba hráča a prieskum naznačujú, že išlo o dosť neskorý zostrih, ktorý mal pravdepodobne zachovať tempo finále hry. Vzhľadom na obrovský rozsah Zaklínača 3 (a na to, ako málo času mal RedKit k dispozícii) si viem predstaviť, že sa dočkáme množstva podobných objavov – ktoré by mali vydržať až do Zaklínača 4.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x