Najlepšie hororové hry na PC, Xbox a PlayStation: PT

Michal Frajkor Michal Frajkor

Obdobie Halloweenu je už v plnom prúde, aj keď v našich končinách si skôr pripomíname Sviatok všetkých svätých a následne deň na to Pamiatku zosnulých. Napriek tomu má Halloween veľký vplyv na herný priemysel. Veľké množstvo hier pridáva strašidelný obsah a tematické kozmetické doplnky. Ak máte chuť zahrať si počas týchto dní niečo strašidelné, prinášame vám špeciálne články o najlepších hrách na PC, Xbox a PlayStation s hororovou tématikou. Dnes sa pozrieme na hru P.T.

Teaser na hru, ktorá nevyšla

Nie, v názve sme sa nepomýlili a je skutočne tak krátky. Dokonca by sa dalo povedať, že je asi taký krátky ako samotná hra. Nejde totiž o plnohodnotnú hru ako takú. V roku 2014 bola na Gamescome uvedená táto hra priamo do obchodu PlayStation. Vtedy sa zobrazovala ako nejaká záhadná hororová hra, o ktorej nikto nič nevedel. Na svedomí ju malo štúdio, ktoré podľa všetkého ani neexistovalo. Už vtedy bolo jasné, že tu niečo nehrá.

- Reklama -

Nakoniec sa z hry vykľul krátky herný teaser k novej hre Silent Hill. Skratka PT pritom znamenala “Playable Teaser”, čiže hrateľný teaser. Mala to byť akási príprava na novú hru Hidea Kojimu – Silent Hill. Bohužiaľ hru postihol tragický osud a nikdy neuzrela svetlo sveta, keďže bola nakoniec zrušená. Ostali nám teda len oči pre plač a tento PT titul. Napriek tomu, že ide len o krátku hru, je dostatočne strašidelný a ak máte chuť na niečo rýchle, čo stihnete dohrať pred spaním, tento titul bude ideálny.

Vašou “úlohou” je prejsť dlhými chodbami v strašidelnom dome. Tie sa však zdajú nekonečné a časom si možno všimnete, že sa opakujú. Nuž nemýlite sa, je to tak. Po každom prejdení tej istej chodby si však všimnete, že sa nejak zmenila. Deje sa nich niečo čudné, o tom niet pochýb. Samozrejmosťou sú takzvané “jump scares”, ktoré vás neraz prekvapia. Atmosfére pomáha aj telefón, ktorý neustále zvoní a rádiové správy o tragickom osude vašej rodiny.

Skvelá strašidelná jednohubka

Riešenie hlavolamov, ktoré sa v hre nachádzajú, je trochu náročnejšie. Odmenou vám však bude oznámenie novej hry Silent Hill (ale vy už budete vedieť, že je zrušená), pričom Norman Reedus by mal hrať hlavnú úlohu. Ako už vieme, Norman si zahral v inom titule od Kojimu – Death Stranding. Pred pár rokmi ale tento krátky teaser vyvolal veľké ohlasy a nie len kvôli tomu, že oznamoval novú hru Silent Hill, ale aj kvôli tomu, že to bola vskutku kvalitná hrateľná jednohubka. Ak by sa všetko podarilo a nový Silent Hill by vtedy vyšiel, určite by sme tu mali ďalší skvelý hororový titul.

- Reklama -

Keďže hra PT bola z obchodu stiahnutá, pre niektorých PS4 hráčov bude ťažké sa k nej dostať. Máte však na výber niekoľko fanúšikovských remakov, ktoré sa snažia napodobniť túto ukážku čo najvernejšie. Nie každej sa to úspešne darí a ani jedna neponúkne takú atmosféru, ako originál. Za vyskúšanie ale stoja. V prípade, že si chcete pozrieť ďalšie strašidelné hry z nášho Halloweenskeho špeciálu, kliknite na odkaz na začiatku článku. Okrem toho ponúka Epic Store zadarmo skvelé strašidelné tituly.

PT bolo dostupné na platformu PS4.

- Reklama -
1 koment
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] PlayStation 5 – ako raytracing tak aj 3D audio. Skvelé, ak sa naozaj chcete ponoriť do hororového zážitku. Čo sa týka plnej hry Resident Evil Village, tak tá už vyjde aj na iné platformy. Tešiť sa […]

Naša relácia

- Reklama -
1
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x