Nasledujúcej generácie konzol sa zrejme dočkáme v roku 2028

Mário Gurský Mário Gurský

Koluje veľa fám, ktoré naznačujú, že sa niekedy v budúcom roku dočkáme vylepšenej verzie systému PS5, čo by pravdepodobne znamenalo, že sa objaví aj vylepšená konzola radu Xbox. Ale čo samotná nová generácia konzol? Kedy príde?

Súdiac podľa súdnych dokumentov, ktoré boli zverejnené v rámci vyšetrovania Federálnej obchodnej komisie v súvislosti s akvizíciou spoločnosti Activision Blizzard spoločnosťou Microsoft za 68,7 miliardy dolárov, dokumentov, ktoré preskúmal a o ktorých informoval portál IGN, sa naznačuje, že PlayStation 6 a nová éra Xboxu prídu v roku 2028.

- Reklama -

Z dokumentov vyplýva, že Microsoft očakáva debut ďalšej série konzol osem rokov po začiatku generácie PS5/Xbox. Konkrétne sa to spomína v súvislosti s prísľubom Microsoftu, že ak dokončí kúpu spoločnosti Activision Blizzard, prinesie hru Call of Duty na PlayStation minimálne na ďalších 10 rokov. V dokumente sa uvádza:

„Tento termín by v každom prípade presahoval očakávané obdobie začiatku novej generácie konzol (v roku 2028). Hra Call of Duty sa teda bude vydávať na ďalších konzolách PlayStation, ak sa nejaká vydá počas platnosti dohody. Dohoda by tiež zabezpečila, že hry Call of Duty budú na konzole PlayStation ponúkané na rovnakej úrovni ako na Xboxe.”

Treba povedať, že nejde o pevne stanovený a uzamknutý dátum vydania ďalšej éry konzolového hardvéru, ale zodpovedal by tomu, čo sme očakávali pri nových generáciách konzolových technológií, keďže systémy PS5 a Xbox Series vyšli sedem rokov po PS4 a Xbox One.

- Reklama -
- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -