Next-gen konzoly neprekonajú Nintendo Switch, hovorí analýza

Michal Frajkor Michal Frajkor

Vianočné sviatky sa nezadržateľne blížia a s nimi aj vydanie nových next-gen konzol PlayStation 5 a Xbox Series X. Posledná analýza japonskej analytickej spoločnosti však hovorí, že obe tieto konzoly budú mať problém prekonať Nintendo Switch.

Informácia sa objavila na japonskej stránke Esuteru, ktorá odkazuje na spomínanú analýzu spoločnosti Ace Securities Co.. V nej sa máme možnosť dočítať, že počas týchto sviatkov, teda po vydaní next-gen konzol, sa Nintendu Switch bude dariť oveľa lepšie. Konzoly novej generácie budú mať podľa analytika ťažšie časy.

- Reklama -

Upozorňujeme, že analýza je kompletne v japončine, takže ak v nej nie ste ako doma a chcete si ju prečítať celú, budete potrebovať šikovného prekladateľa. Stránka Esuteru však preložila časť tejto analýzy, v ktorej sa hovorí práve väčšom úspechu Nintenda Switch počas týchto sviatkov.

Podľa analytika existuje hneď niekoľko dôvodov, prečo bude Switch úspešnejší než next-gen konzoly. Nintendo má každý rok stabilný nárast ziskov približne o 10%. Počas pandémie však Nintendo zaznamenalo nárast až o 48% a je známe, že počas celej pandémie mali niektoré krajiny nedostatok konzol Switch. Nintendo muselo navýšiť produkciu, aby pokryli dopyt.

Plusom je cena aj herná knižnica

Ďalším plusom podľa analýzy je aj cena. Cena tejto handheld konzoly sa pohybuje okolo 299 dolárov, prípadne 199 dolárov za verziu Lite. Podľa analýzy je to teda oveľa prijateľnejšia cena. Výhodou je aj to, že Switch si môžete všade zobrať so sebou a hrať sa na cestách. Herná knižnica už tiež nie je chudobná. Nintendo ponúka množstvo zaujímavých titulov, ktoré sa podľa analýzy môžu bez problémov rovnať titulom na dnešné konzoly.

- Reklama -

Cenu však zatiaľ porovnať nevieme, keďže ani Microsoft ani Sony zatiaľ cenu svojich next-gen konzol neoznámili. Dohady hovoria o cenovke 499 dolárov pre PS5, pričom Series X by mal byť asi o stovku lacnejší.

Taktiež nepoznáme ani dátum vydania next-gen konzol. Pri Series X vieme iba mesiac – november. Je však na mieste tvrdiť, že PlayStation 5 vyjde v rovnakom čase. Konkrétne dni nie sú známe. Posledné informácie od Sony hovoria, že konzola vyjde načas, tak ako bolo plánované.

- Reklama -
1 koment
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] bolo uvedené v marci 2011. Za ten čas sa stihlo predať vyše 75 miliónov kusov týchto […]

Naša relácia

- Reklama -
1
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x