Nintendo oznámilo prequel k Breath of the Wild

Michal Frajkor Michal Frajkor

Ako blesk z jasného neba prišlo prekvapujúce oznámenie novej hry od spoločnosti Nintendo. Hyrule Warriors: Age of Calamity je názov hry, ktorá bude prequelom (teda príbehom, ktorý sa stal predtým) k hre The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Informuje o tom portál Eurogamer.

Na hru dokonca nebudeme musieť ani dlho čakať. Vychádza už 20. novembra na Nintendo Switch a jej príbeh je zasadený 100 rokov pred udalosťami Breath of the Wild. Podľa oficiálneho popisu hry budeme svedkami udalostí takzvanej Veľkej Kalamity (Great Calamity) a herný svet sa bude spoliehať na našu záchranu.

Vývojári hry, štúdio Koei Tecmo, ktoré poznáme napríklad vďaka hre Hyrule Warriors nám k tomu prezradili aj zopár podrobností. Tak napríklad herný štýl by sa mal podobať vyššie spomínanému titulu z ich produkcie. Čakajú na nás epické súboje jedného proti tisíc a množstvo hrateľných postáv. Hlavný vývojár Zeldy, Eiji Aonuma sa o novej hre vyjadril ako o spojení detailného sveta Breath of thew Wild a hrateľnosti Hyrule Warriors.

Nintendo si je isté, že nová hra ponúkne lepší pohľad na udalosti a súboje počas Kalamity, ktoré neboli ukázané v pôvodnej hre. Napriek tomu nemusíte strácať nádej. The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 je stále vo vývoji a potvrdzuje to samotné Nintendo. Iba si, podľa ich slov, na nové informácie budeme musieť počkať trochu dlhšie.

Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x