Nintendo tvrdí, že má plán, ako zabrániť pre-predaju Switch 2

Mário Gurský Mário Gurský

Ani po niekoľkých rokoch nie je také ťažké spomenúť si, aké ťažké bolo zohnať terajšiu generáciu konzol. Pri ich vydaní v novembri 2020 boli konzoly najmä PlayStation 5 ale aj Xbox Series X neuveriteľne vzácne. Predovšetkým vďaka bláznivej búrke covidu, globálnemu nedostatku čipov a problémom v dodávateľskom reťazci. V rovnakom čase mal problémy s dodávkami aj tri roky starý Switch a konzoly, ktoré boli k dispozícii, rýchlo zhabali prekupníci. Spoločnosť Nintendo však počíta s tým, že pri budúcoročnom vydaní Switch 2 je schopná zabezpečiť, aby to nebol problém.

V nedávnom rozhovore s akcionármi bolo prezidentovi spoločnosti Nintendo Šuntarovi Furukawovi pripomenuté, že pred rokom povedal, že zavedie opatrenia, ktoré zabránia predajcom blokovať prístup zákazníkov k (technicky neohlásenej) novej konzole, a opýtal sa, čo sa doteraz urobilo. Furukawova odpoveď bola celkom jednoduchá. Povedal, že odpoveďou je jednoducho vyrobiť dostatok kusov na uspokojenie dopytu zákazníkov. Inými slovami, spoločnosť Nintendo plánuje vyrobiť množstvo novej konzoly Switch.

- Reklama -

Samozrejme, spoločnosť Nintendo je v súvislosti so Switchom 2, alebo ako sa bude nakoniec volať, typicky záhadná. V skutočnosti všetko, čo o novom zariadení vieme, bolo poskladané z únikov informácií a fám, pričom len letmo sľúbilo, že bude oznámené do júna 2025. Je to taká zvláštna situácia, že spoločnosť vysvetľuje svoje postupy, ako zabezpečiť, aby sa konzola nepredala skôr, než je oficiálne známe, že konzola vôbec existuje.

Furukawa dodal, že vo finančných rokoch 2021 a 2022 spoločnosť Nintendo nedokázala uspokojiť dopyt po Switch, pričom spomenul nedostatok polovodičových súčiastok, ale tvrdí, že táto situácia bola vyriešená. Furukawa je presvedčený, že tentoraz by nemal byť nedostatok žiadnych súčiastok, a hovorí, že spoločnosť tiež „zvažuje, či môžeme prijať nejaké opatrenia v rámci zákonov a nariadení, pričom zohľadňuje okolnosti jednotlivých regiónov.“

V tom istom rozhovore sa Furukawu pýtali aj na to, ako bude Nintendo podporovať nezávislých vývojárov s novým systémom, na čo prezident povedal, že Nintendo zlepšuje vývojárske nástroje a zlepšuje podporu pre vývojárov, pričom spomenul pravidelnú časť Indie World v rámci svojich Direct streamov. Pomerne veľkolepo dodal: „Nezávislé hry sú nevyhnutné pre zvýšenie príťažlivosti našej platformy, takže by sme chceli tieto aktivity v budúcnosti naďalej posilňovať.“

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x