Nintendo žaluje tvorcov emulátora pre Switch

Mário Gurský Mário Gurský

Tvorca populárneho emulátora pre Switch – Yuzu, je terčom najnovšej protipirátskej žaloby spoločnosti Nintendo. Herný gigant vo svojej žalobe tvrdí, že „neexistuje žiadny legálny spôsob, ako používať Yuzu na hranie hier pre Nintendo Switch“.

Žaloba, ktorú prevzal Stephen Totilo z Game File, požaduje „spravodlivé odškodnenie a náhradu škody“ od tvorcu Yuzu, spoločnosti Tropic Haze, a tvrdí, že emulátor nezákonne obchádza ochranu autorských práv, čím vedome „uľahčuje pirátstvo v kolosálnom rozsahu“.

- Reklama -

V rámci žaloby spoločnosť Nintendo poukazuje na pirátske kópie hry Tears of the Kingdom, ktoré unikli pred vydaním hry, a uvádza, že súbory hry boli stiahnuté viac ako miliónkrát. Na mnohých webových stránkach, na ktorých boli tieto súbory umiestnené, sa uvádzalo, že hru možno hrať v Yuzu emulátore.

Spoločnosť Nintendo dodáva, že počas obdobia, keď bola uniknutá hra k dispozícii, sa počet predplatiteľov na Yuzuovom Patreone zdvojnásobil. Tvrdí, že „podľa informácií a presvedčenia sa tisíce ďalších platiacich členov Yuzuovho Patreonu sa zaregistrovali, aby si mohli stiahnuť skorú verziu hry a hrať nezákonné kópie Zelda: TotK“. Spoločnosť Nintendo tiež uvádza, že Yuzu v tomto období zakázal diskusiu o emulácii hry Tears of the Kingdom na svojom Discorde. Čo považujú za dôkaz, že vývojár vedel, že softvér sa používa na pirátstvo.

Jadro žaloby spoločnosti Nintendo sa zameriava na skutočnosť, že Yuzu potrebuje dešifrovať klúče od konzoly Nintendo Switch na hranie hier na svojom emulátore. Hoci Yuzu sám túto činnosť nevykonáva, poskytuje odkazy na softvér, ktorý ich dokáže z konzoly získať. Nintendo tiež cituje správy z Discordu od hlavného vývojára Bunnei, ktorý uznáva, že väčšina používateľov Yuzu pirátsky získava tieto kľúče.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x