Nová ukážka z hry Mortal Kombat 1 je zatiaľ najšťavnatejšia

Mário Gurský Mário Gurský

Do Mortal Kombat 1 prichádza ďalšia postava, ktorá už je v podstate veteránom série. Reptile, prvá tajná postava série, má za sebou takmer 30-ročnú tradíciu. Fámy sa tak zmenili na skutočnosť.

Od svojho debutu v pôvodnej hre Mortal Kombat ako skrytá postava bossa sa Reptile (alias Syzoth) objavil prakticky v každej hre MK, buď ako hrateľná postava, alebo v podobe camea. V prepracovanej časovej línii Mortal Kombat 1 sa ukázalo, že je medzi svojím saurijským národom jedinečný. Dokáže sa meniť zo svojej prirodzenej podoby do ľudskej. Urobí tak uprostred zápasu – dokonca aj uprostred komba – a využije pritom silné stránky oboch foriem, vrátane chrlenia veľkého množstva kyslého slizu.

- Reklama -

V traileri na odhalenie Reptilea je veľa zmien tela. Predstavuje aj návrat Ashrah, démonky z Netherrealmu, ktorá, ako vysvetľuje, má takmer ľudský vzhľad vďaka tomu, že sa zbavila zla zo svojej duše. Pridá sa k nej Havik, čarodejník z Chaosrealmu, ktorý má potešenie z bolesti, pričom v boji krúti a láme vlastné telo. Havik používa svoje vlastné končatiny ako zbrane. V najnovšom odhalení spoločnosti NetherRealm očakávajte veľa krvi, plazích slín a iných tekutín.

Havik aj Ashrah debutovali v sérii MK v hre Mortal Kombat: Deception. Z tejto hry a jej pokračovaní z 3D éry sa ťaží slušná časť súpisky MK1. Potvrdené je aj to, že sa v Mortal Kombat 1 objaví nová bojovníčka Kameo Sareena, ďalší démon Netherrealmu, ktorý objíma svoju ohnivú démonickú podobu.

V akcii sa tu môžeme pozrieť aj na už skôr potvrdených Kameo bojovníkov Frosta, Strykera, Cyraxa a Scorpiona. Pripoja sa k ďalším potvrdeným asistenčným postavám Sonyi, Jaxovi, Kanovi, Sektorovi, Sub-Zerovi, Khameleonovi, Gorovi a Darriusovi.

- Reklama -

Mortal Kombat 1 vychádza 19. septembra na konzoly Nintendo Switch, PlayStation 5, Windows PC a Xbox Series X.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -