P.T. demo si na PlayStation 5 nezahráme

Mário Gurský Mário Gurský

Majitelia PS5 si nebudú môcť zahrať ukážku hry Silent Hill, ktoré dostalo názov P.T. na svojich konzolách. Ako uvádza Polygon, kultová ukážka hororového hitu už nebude prenosná z PS4 na PS5 ani pomocou spätnej kompatibility. Zo začiatku bolo možné preniesť demo PT na PS5 a zahrať si ho. Táto funkcia však bola v určitom okamžiku odstránená.

To dalo fanúšikom nádej, že hororová ukážka od Konami bude žiť naďalej aj po tom, ako bola odstránená z PlayStation Store, v roku 2015. P.T. bolo oznámené na Gamescome v roku 2014 tvorcom Metal Gear, Hideo Kojimom a počas niekoľkých prvých týždňov bolo stiahnuté viac než miliónkrát.

Hlavnú úlohu si mal zahrať herec Norman Reedus. Projekt bol však zrušený a táto spolupráca sa preniesla a vyústila v hre Death Stranding. V nej si zahrali aj ďalšie známe mená ako napríklad Guillermo del Toro alebo aj Mats Mikelson.

Kojima a Konami mali akýsi verejný spor, ktorý vyústil okrem zrušenej hry aj do prepustenia Hidea Kojimu. K prístupu Konami sa vyjadril aj samotný Guillerom del Toro a popísal ho ako zlý a neprofesionálny.

Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x