Päť nových next-gen titulov, na ktoré sa už teraz tešíme

Michal Frajkor Michal Frajkor

Herný svet sa pripravuje na príchod nového hardvéru, ktorý všeobecne označujeme ako next-gen, alebo nová generácia. Bezpochyby so sebou prinesie množstvo vylepšení, nových zážitkov, príbehov a samozrejme aj hier. Veľa hier dostáva next-gen upgrady, alebo pokračovania série aj pre novú generáciu. Poďme sa ale pozrieť na úplne nové tituly, ktoré si s príchodom next-gen konzol zahráme.

GhostWire: Tokyo (PlayStation 5, PC)

Hra GhostWire Tokyo bola prekvapením na minuloročnej konferencii spoločnosti Bethesda. Od predstavenia si fanúšikovia hry neužili veľa informácií. Vieme len obmedzené množstvo o príbehu, zasadení, alebo postavách v hre. Nemôžeme ale zatajiť pocit očakávania, ktorý so sebou táto mysteriózna RPG hra od štúdia Tango Gamework prináša.

- Reklama -

Z toho čo doposiaľ vieme môžeme usúdiť, že hra sa bude odohrávať v uliciach Tokia. Hlavný hrdina sa bude za pomoci svojich špeciálnych schopností snažiť ochrániť japonský ľud pred nebezpečenstvom. Už len pri pohľade na prvý trailer padá sánka a preto môžeme očakávať naozaj ambiciózny herný titul.

Project Athia (PlayStation 5, PC)

Titul, o ktorom tiež nie je známych veľa informácií. Posledné novinky, ktoré Athiu spomínajú sme vám priniesli aj na našom webe. Vtedy prostredníctvom správy, že hráči objavili na Twitteri účet pre Final Fantasy 16. Mnohí sa totiž domnievajú, že práve Final Fantasy 16 sa ukrýva pod kódovým označením Project Athia. Square Enic sa však už skôr vyjadrilo, že Athia je úplne nová herná značka, takže nové Final Fantasy to asi nebude.

Tento projekt má na starosti štúdio Luminous Productions a v traileri nám neukázali nič viac než krátku prechádzku nebezpečným prostredím. Z toho však veľa usúdiť nevieme. Aj napriek tomu sa však z videa dá vyčítať zopár detailov. Napríklad si môžeme všimnúť vplyv Final Fantasy na schopnosti hlavnej postavy. Sú si celkom podobné. Štúdio, ktoré na Athii pracuje totiž vytvára aj Final Fantasy. Rôzne lokácie a prostredie naznačujú, že Project Athia bude zábavný titul, na ktorý sa navyše bude dobre pozerať.

- Reklama -

Returnal (PlayStation 5)

Napriek tomu, že ide o exkluzívny titul pre konzolu PlayStation 5, Returnal si neužil toľkej slávy a pozornosti aká sa dostala hrám ako Marvel’s Spider-Man: Miles Morales a Horizon Forbidden West. Ako exkluzivita pre novú generáciu konzoly má potenciál byť rovnako zaujímavou.

Štúdio, ktoré za hrou stojí sa volá Housemarque a pri tomto titule odbočili zo zabehaných koľají. Na svedomí totiž majú už niekoľko arkádových titulov. Tento sa radí do žánru sci-fi trilerov. Bohužiaľ, ani o tejto hre zatiaľ nemáme podrobnejšie informácie, iba video, ktoré si môžete pozrieť nižšie.

The Medium (Xbox Series X, PC)

Štúdio Bloober Team je už známe svojimi horovými titulmi ako Blair Witch a Layers of Fear. Stavili teda na to, čo im ide najlepšie. Tentoraz pre nás chystajú hororovú hru, v ktorej budeme ohýbať realitu. V hre hráte za takzvané médium menom Marriane. Vašou úlohou bude prepínať sa medzi svetom živých a svetom duší.

Okrem strašidelného nádychu vás hra určite zaujme aj hudbnou zložkou, o ktorú sa postará známy Akira Yamaoka zo série Silent Hill. Hra The Medium bude dostupná už počas týchto sviatkov. Ak máte chuť počas Vianoc na trocha strachu, určite by ste tento titul mali sledovať.

Avowed (Xbox Series X, PC)

Podobne ako množstvo iných hráčov po celom svete, ani my sme sa nemohli nabažiť minuloročnej hry od Obsidian Entertainment – The Outer Worlds. Hra síce mierne sklamala svojim kratším príbehom, no bola výborne technicky vyladená a ponúkla poriadnu porciu zábavy. Obsidian nezaspáva na vavrínoch a už aj pracuje na novinke s názvom Avowed.

Vývojári nám ponúkli skvelo vyzerajúci trailer, z ktorého sme mali možnosť zistiť zopár detailov. Hra sa vzhľadom a zasadením podobá na svet Pána prsteňov, respektíve Elder Scrolls série. Ak by sme The Outer Worlds mohli brať ako príklad toho, ako bude Avowed vyzerať, máme sa veru na čo tešiť.

- Reklama -
2 komentárov
2 Komentárov
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] potvrdil, že fanúšikovia hernej série Dynasty Warriors sa dočkajú hry na next-gen už budúci rok. Prichádzajúci diel ponesie názov Dynasty Warriors 9 Empires. Hra vide na PC a konzolách […]

trackback

[…] a chystajú ďalšiu novinku. Ako inak, bude to horor a možno ste už o ňom počuli – The Medium. Pôjde o hru inšpirovanú sériou Silent […]

Naša relácia

- Reklama -
2
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x