PlayStation 5 hry pravdepodobne nebudú podporovať PSVR

Mário Gurský Mário Gurský

Až donedávna sa predpokladalo, že hry pre PlayStation 5 budú môcť využívať súpravu PlayStation VR, pre zážitky z virtuálnej reality. Podľa prehlásenia spoločnosti Sony zaslaného spoločnosťou UploadVR to tak nebude. Zdá sa, že nepriaznivý zvrat sa potvrdí.

Organizácia pripustila, že na to, aby ste mohli hrať hry ako Hitman 3 s PSVR budete musieť hrať spätne kompatibilnú verziu hry z PlayStation 4. Podobné oznámenie bolo nedávno vydané aj pre titul No Man’s Sky. Informácie priniesol portál Push Square.

- Reklama -

Čo to teda znamená? V prípade hry Hitman 3 to znamená, že v prípade ak si chcete hru užiť vo virtuálnej realite, si budete musieť do svojho PlayStation 5 stiahnuť verziu z PS4. Aj keď hra bude ťažiť z režimu Game Boost, čo znamená rýchlejšie načítanie a stabilnejší výkon, hra zjavne nebude mať vizuálne vylepšenie.

Ide o dosť nepríjemné riešenie. V takomto prípade totižto budete musieť mať na svojom PlayStation 5 nainštalované obe verzie hry Hitman 3. Jednu pre PSVR a druhú ak si hru budete chcieť vychutnať naplno.

Našťastie Hitman 3 ani No Man’s Sky od vás peniaze navyše ťahať nebudú a ponúknu bezplatný upgrade. Aby to však všetko bolo ešte viac zmätočné, tak nedávno jeden vývojár ohlásil PSVR hru pre PS5. Po opýtaní sa na túto problematiku, hovorca spoločnosti odpovedal: „Nemôžem povedať nič iné ako len, áno, budeme na PS5, a nie, nebudeme vydávať hru na PS4.“

- Reklama -

PlayStation verí, že na VR príde správna chvíľa

Šéf PlayStation, Jim Ryan, v nedávnom rozhovore pre Washington Post na začiatku týždňa naznačil, že jeho spoločnosť stále verí vo virtuálnu realitu. Naznačil, že aj keď momentálne nie je doba VR, tak verí, že v budúcnosti sa z nej stane mainstream.

„My určite veríme, že niekedy v budúcnosti bude VR predstavovať zmysluplnú súčasť interaktívnej zábavy. Bude to tento rok? Nie. Na budúci rok? Nie. Rozhodne to však príde v určitom období. Tomu my veríme.“

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x