PlayStation si bol istý, že dostane Call of Duty, aj keby Microsoft získal Activision

Mário Gurský Mário Gurský

Spoločnosť PlayStation si bola istá, že si Call of Duty udrží len vďaka prítomnosti spoločnosti Sony. Nové komentáre šéfa PlayStation, Jima Ryana, odhalil reportér Florian Mueller a vykresľujú celkom sebavedomý obraz spoločnosti. Ryan si bol zjavne istý, že PlayStation bude mať stále k dispozícii hry Call of Duty, aj keby Microsoft pokračoval v kúpe Activision Blizzard, a to výlučne kvôli dominantnému postaveniu Sony na hernej scéne.

S Ryanovým postojom sa dá len ťažko polemizovať – stačí sa pozrieť na to, do akej miery sa v súčasnosti na celom svete predávajú konzoly PS5 a Xbox Series X a S, čo je dôkazom nevyhnutnej prítomnosti systému PlayStation v hernej oblasti.

- Reklama -

Ryanove pripomienky sú možno o niečo menšou bombou, ak vezmeme do úvahy, že spoločnosť Microsoft doslova ponúkla, že na zariadeniach PlayStation bude možné hrať hru Call of Duty desať rokov. Microsoft ponúkal takmer každému desaťročnú zmluvu na veci súvisiace s Call of Duty, ako je streamovanie hier a cloudová technológia, ale jeho ponuka umiestniť túto sériu na PlayStation na desať rokov bola zďaleka najpozoruhodnejšia.

V skutočnosti ide o dohodu, s ktorou PlayStation a Ryan neboli spokojní. Spoločnosť PlayStation údajne odmietla dohodu od Microsoftu, a tak sa zdá, že nové Ryanove komentáre naznačujú, že spoločnosť PlayStation si bola istá, že si Call of Duty ponechá aj po tom, čo odmietla pôvodnú desaťročnú ponuku od Microsoftu. To je od spoločnosti PlayStation veľmi, veľmi sebavedomý postoj.

Nezabúdajte, že podľa moderátora letného herného festivalu Geoffa Keighleyho tento rok ešte dostaneme novú hru Call of Duty.

- Reklama -
- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -