Pozrite si fanúšikmi prerobený Lord Of The Rings: Battle For Middle Earth

Jozef Beke Jozef Beke

Ešte v roku 2018 informoval portál Kotaku, že partia nadšených fanúšikov, dnes už klasického fantasy sveta Pána Prsteňov, sa rozhodla prerobiť dnes už kultovú hru Battle For Middle Earth v Unreal Engine 4.

Dlhšie sa okolo tohto projektu nespomínalo vôbec nič, až do dnešného dňa. Ticho okolo tejto fanúšikovskej verzie bolo prelomené a ako znova informoval portál Kotaku, o dva roky neskôr tu máme veľmi komplexnú aktualizáciu hry a musíme uznať, že vyzerá naozaj úžasne.

Ako k tomu vôbec došlo

Okolo roku 2000, keď spoločnosť EA mala licenciu a práva na Pána prsteňov, vydali dve real-time strategické hry v sérií Battle For Middle Earth. Kombináciou jedinečných a nových nápadov a veľmi zaujímavého využitia licencie, ktorú mali k dispozícií, sa im podarilo vydať naozaj dobré hry. No žiaľ, momentálne je pomerne ťažké sa k nim legálnou cestou dostať. Otázna je aj tiež správna funkčnosť hry na nových operačných systémoch.

Tento remake však nie je iba ” úprava fasády” starej hry, ide o oveľa väčší projekt. Ak sa to tejto skupine nadšencov podarí dotiahnuť dokonca a dokončiť dielo, ktoré započali už pred dvoma rokmi, tak si nová generácia hráčov bude môcť zahrať klasickú a poriadnu real-time stratégiu, ktorú by inak neboli schopní, kvôli licenčnému peklu.

Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x