Resident Evil 7 dosiahol nový míľnik v predaných kópiách

Jozef Beke Jozef Beke

Resident Evil 7 sa stal najpredávanejším samostatným vydaním v RE, ktorý predal už 7,9 milióna kópií na PC, Xbox One a PlayStation 4. Vďaka tomu je tiež druhou najpredávanejšou hrou, ktorú kedy Capcom vydal hneď za Monster Hunter: World so 16,1 miliónmi kusov. Za týmito číslami sú však určité upozornenia a pravdepodobne to nie je ich druhá najpredávanejšia hra.

Zoznam „Platinových titulov“ spoločnosti Capcom, ktoré obsahujú každú hru v ich katalógu, ktorá predala viac ako 1 milión kópií, nám poskytuje dobrý pohľad na najpredávanejšie hry Capcomu, hoci sa zdá, že spôsob, akým je každá jednotlivá hra „počítaná“, sa líši. V prípade Resident Evil 7 predpokladáme, že celkové číslo zahŕňa predaj vydania „Gold“, ktoré spojilo všetky DLC, pretože inde nie sú zahrnuté. Iné hry v sérii rozdelili svoj predaj do viacerých vydaní.

To znamená, že Resident Evil 4 až 6 sa po celú dobu svojej životnosti technicky predávali lepšie ako 7, hoci sa ich predaj rozšíril do viacerých vydaní a generácií konzol. To by sa mohlo zmeniť, ak by sme dostali aktualizovanú verziu Resident Evil 7 na nadchádzajúcich next-gen konzolách.

Zdroj: GameSpot

Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x