Sony chce na PC priniesť ešte viac vlastných titulov

Michal Frajkor Michal Frajkor

Zdá sa, že spoločnosť Sony mierne mení svoj názor na exkluzívne tituly pre svoje konzoly PlayStation. Podľa posledných správ chce priniesť na platformu PC ešte viac svojich titulov. Z exkluzívnych PlayStation titulov sme doteraz mali na PC možnosť vidieť Horizon Zero Dawn a Death Stranding. Ktoré budú nasledovať?

Spoločnosť cez víkend zverejnila správu o tom, ako sa im za celý rok darilo. Informuje o tom portál Kotaku. Podľa očakávaní, značné straty utrpeli hlavne vďaka COVID-19. Predpokladá sa, že strata činí asi 876 miliónov dolárov. Hernej divízii sa však veľmi dobre darí a aj za to môžu “ďakovať” pandémii. PlayStation teraz generuje najväčšie zisky zo všetkých divízií.

- Reklama -

V správe sa ďalej uvádzajú zaujímavé čísla. Sony prezrádza, že má vyše 113 miliónov aktívnych PSN účtov, 45 miliónov PS Plus predplatiteľov a služba PS Now si drží na dvoch miliónoch. Sú to síce veľké čísla, ale stále málo. Práve kvôli tomu chcú rozšíriť svoje obzory a predávať svoje hry užívateľom mimo systém PlayStation. To znamená hlavne PC hráčom.

Samozrejme to neznamená, že hry ako Horizon Forbidden West alebo Spider-Man: Miles Morales sa v dohľadnej dobe dostanú na PC. Sony sa vyjadrilo jasne a postoj k exkluzivitám sa nemení. Stále v nich vidia dôležitú súčasť ich stratégie. Pôjde o staršie tituly, ako napríklad God of War alebo Spider-Man. Tieto staršie tituly by tak mohli dostať druhý dych a opäť vygenerovať nejaký zisk.

Niet sa čo čudovať, vyššie spomínané exkluzívne tituly, ktoré Sony vydalo aj na PC, zaznamenali veľký úspech aj napriek problémom, ktoré sprevádzali ich PC štart. Celé znenie správy si môžete prečítať na oficiálnej stránke Sony.

- Reklama -
- Reklama -
1 koment
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] ako Horizon Zero Dawn, Death Stranding alebo Detroit: Become Human. Sony sa dokonca vyjadrilo, že chce na platformu PC priniesť ešte viac svojich exkluzívnych hier. Minimálne PC hráči sa tak majú na čo […]

Naša relácia

- Reklama -
1
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x