Sony plánuje spustiť nový PS Store – na webe aj mobiloch

Michal Frajkor Michal Frajkor

Spoločnosť Sony iba pred pár chvíľami oznámila, že sa chystá spustiť nový obchod, ktorý prevádzkuje pod názvom PS Store. Najväčšou zmenou je tá, že už naďalej neponúkne možnosť zakúpiť si obsah pre staršie konzoly. Táto aktualizácia má prísť ešte počas tohto mesiaca. Informuje o tom portál PushSquare.

Medzi také konzoly patrí PlayStation 3, PlayStation Vita a PlayStation Portable. Čo sa týka aplikácií, tém a avatarov na konzolu PlayStation 4, tie zmiznú z webovej aj mobilnej ponuky taktiež a to s príchodom tejto novej aktualizácie. Všetok obsah, ktorý momentálne máte v zozname prianí bude vymazaný.

- Reklama -

Dôvodom k tomuto kroku je, samozrejme, príchod novej konzoly PlayStation 5. Nedávno uniknuté zdrojové kódy tiež hovoria o tom, že zoznam prianí bude priamo integrovaný v novej konzole. Sony teda pravdepodobne plánuje úplne tento systém zmeniť. Sony ešte musí oficiálne predstaviť užívateľské rozhranie, aj keď sa už na internete objavilo zopár únikov. Ani jeden z nich však nie je oficiálny.

Aj napriek tomu, že cez webový a mobilný PS Store si už aplikácie pre PS3 a Vitu nekúpite, stále si ich budete môcť zakúpiť prostredníctvom integrovaného obchodu priamo v ponuke konzoly. Čo sa týka spomínaných tém, aplikácií a avatarov na PlayStation 4, k ním sa stále dostanete priamo cez konzolu. Samozrejmosťou je aj to, že všetko, čo ste si doteraz zakúpili bude presne tak, ako bolo. Na to vám Sony siahať nebude.

Pre ďalší zaujímavý obsah si môžete prečítať náš článok o tom, kto pravdepodobne vyhrá vojnu nových konzol. Bude to Xbox alebo PlayStation?

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x