Sony sa zaviazalo k zmluve spoločne s Xboxom a Nintendom

Mário Gurský Mário Gurský

Sony, Microsoft a Nintendo sa spoločne zaviazali k tomu, aby poskytli používateľom bezpečnejšie herné prostredie. Dôvodom je aj fakt, že čoraz viac sa tieto komunity spájajú, aj vďaka cross-play hraniu. Informácie priniesol portál Push Square.

V príspevku na Xbox Wire uvádzajú, že „všetci hráči si zaslúžia fantastické zážitky zo spoločného hrania v prostredí, kde je rešpekt a bezpečnosť“. To všetko sa bude odohrávať prostredníctvom pokrokových technológii, podpory komunity a ľudského dohľadu.

Dave McCarthy, viceprezident spoločnosti Xbox Operations, tvrdí, že záväzok je založený na troch princípoch. Tieto vyhlásenia sú podrobne uvedené v samotnom článku Xbox Wire, ale hlavnými bodmi sú:

  • Prevencia: Umožniť hráčom a rodičom porozumieť a ovládať herné zážitky
  • Partnerstvo: Zaväzujeme sa spolupracovať s priemyslom, regulačnými orgánmi, orgánmi činnými v trestnom konaní a našimi komunitami s cieľom zvýšiť bezpečnosť používateľov
  • Zodpovednosť: Berieme na seba zodpovednosť za to, aby boli naše platformy pre všetkých hráčov čo najbezpečnejšie

Spoločnosť Sony urobila po uvedení na trh PlayStation 5 prostredníctvom nového systému Accolades niekoľko malých krokov k zlepšeniu svojej komunity a podpore pozitivizmu. To znamená, že ak stretnete hráča, s ktorým ste mali pozitívnu interakciu, môžete ho za to odmeniť a naopak.

Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x