Sony si na distribúciu PlayStation 5 objednalo 60 lietadiel

Michal Frajkor Michal Frajkor

Sony sa chystá spustiť predaje svojej next-gen konzoly vo veľkom. Posledné informácie hovoria o tom, že uprednostní leteckú prepravu, pred lodnou. Je síce drahšia, ale rýchlejšia, a v prípade konzoly PlayStation 5 bude hrať rýchlosť dodania veľkú rolu. Sony má pripravených 60 letov, ktoré by mali zabezpečiť, že všetci dostanú konzolu načas.

Väčšinu dôležitých informácií sa dozvieme už zajtra – 16.9., kedy má mať Sony prezentáciu o PlayStation 5. Okrem nových informácií o konzole by sme sa konečne mali dozvedieť oficiálny dátum vydania aj cenu oboch verzii konzol. Pravda, uniknuté informácie už odpovedali aj na túto otázku a informovali sme o tom aj na našom webe. Stále však čakáme na oficiálne slovo od Sony.

- Reklama -

Aj keď sa neočakávalo, že Sony bude musieť posunúť vydanie konzoly na budúci rok kvôli pandémii, malých pochybností sme sa nevedeli zbaviť. Zdá sa však, že Sony sa pripravuje na veľký nápor objednávok a preto si od americkej leteckej spoločnosti Delta Airlines Cargo objednalo 60 letov. Všetko pre to, aby pokryli zvýšený dopyt konzol. Informoval o tom Daniel Ahmad, analytik spoločnosti Niko Partners, ktorá sa venuje hernému priemyslu.

Sony síce očakáva veľký záujem o ich novú konzolu, no nedávne správy hovoria aj o problémoch vo výrobe. Už dávnejšie sme informovali o tom, že Sony sa chystá vyrobiť do konca fiškálneho roku 15 miliónov kusov konzoly PlayStation 5. V posledných dňoch však prišli informácie, že to bude o niekoľko miliónov menej – konkrétne 11. Dôvodom je výrobný proces ich vlastných čipov, ktorý sa skomplikoval.

Aj so zníženým počtom kusov si je Sony isté, že dopyt pokryje bez problémov. Tak či onak sa viac dozvieme už zajtra na spomínanej prezentácii.

- Reklama -
- Reklama -
1 koment
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] si tiež môžete o tom, že Sony to so svojou konzolou myslí vážne a na jej distribúciu si objednalo až 60 lietadiel. Letecká preprava je síce drahšia, no oveľa rýchlejšia než lodná a práve o to spoločnosti […]

Naša relácia

- Reklama -
1
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x