Spoločnosť EA vypína servery pre ďalšie staré hry vrátane Dead Space 2, Crysis 3 a Mirror’s Edge Catalyst

Mário Gurský Mário Gurský

Ak ste náhodou fanúšikom multiplayerovej akcie v Crysis 3, Dead Space 2, Dante’s Inferno alebo Mirror’s Edge Catalyst, mame pre vás zlú správu, pretože Electronic Arts ich všetky koncom tohto roka vypne.

Hroziace vypnutie, na ktoré ako prvý upozornil portál Pure Xbox, je súčasťou polo-pravidelného upratovania starších hier v spoločnosti EA. „Keďže hry sú nahrádzané novšími titulmi, počet hráčov, ktorí sa ešte stále tešia z hier, ktoré sú už nejaký čas v prevádzke, klesá na úroveň – zvyčajne menej ako 1 % všetkých online hráčov vo všetkých tituloch EA – kedy už nie je možné pokračovať v práci v zákulisí spojenej s udržiavaním online služieb pre tieto hry v prevádzke,“ vysvetľuje sa na stránke EA Online Service Shutdown.

- Reklama -

„Zároveň sme sa zaviazali neustále aktualizovať a zlepšovať funkcie a režimy, ktoré chceme v našich hrách zachovať, aby sme zabezpečili, že ich bude možné hrať čo najdlhšie. Tento záväzok k skvelej hrateľnosti niekedy znamená, že musíme odstrániť zastarané funkcie a režimy.“

Zrušenie online serverov nemusí nevyhnutne znamenať koniec konkrétnej hry, pretože režimy pre jedného hráča budú zvyčajne naďalej dostupné. Keď napríklad EA začiatkom tohto roka oznámila uzavretie niekoľkých starších hier Battlefield, zároveň uviedla, že budú stiahnuté z predaja, pretože bez multiplayeru s nimi naozaj nebolo čo robiť. O stave tejto novej várky hier nebolo vydané žiadne oficiálne oznámenie (okrem dátumov vypnutia), ale dá sa predpokladať, že singleplayerové kampane zostanú prístupné, a teda hry sa budú dať naďalej kúpiť.

Stojí za zmienku, že Battlefield Bad Company 2, jedna z hier Battlefield nedávno určených na vypnutie, má tiež singleplayerovú kampaň a aj tak bola stiahnutá z predaja, čo do mojej teórie príliš nezapadá. Ale tieto štyri hry sú naozaj skôr vyslovene singleplayerové zážitky. Keď napríklad spoločnosť Crytek vydala v roku 2022 hru Crysis 3 Remastered, ani sa neobťažovala zahrnúť funkciu pre viacerých hráčov.

- Reklama -
- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -