Starfield obsahuje dojímavú poctu jednému fanúšikovi, ktorý si hru nestihol zahrať

Mário Gurský Mário Gurský

Hra Starfield obsahuje úprimnú poctu fanúšikovi, ktorý zomrel pred vydaním hry. Pred šiestimi mesiacmi Alex Hay napísal na subreddit Starfield, aby sa podelil o svoje zdesenie, že napriek tomu, že „tento projekt sleduje už roky“, pravdepodobne nebude žiť dosť dlho na to, aby si zahral Starfield po diagnostikovaní rakoviny pľúc vo veku len 36 rokov.

Len o niekoľko týždňov neskôr bolo vlákno aktualizované, aby sa potvrdilo, že Alex – ktorý bol sám vývojárom aplikácií – skutočne zomrel. Hay bol veľkým fanúšikom spoločnosti Bethesda a počas paliatívnej starostlivosti sa veľmi upokojoval hraním hier, pričom svoj Xbox nazval „skvelou formou úniku“.

- Reklama -

Rýchly posun do 1. septembra a jeden z hráčov Starfieldu našiel v hre poctu Hayovi – Alex Hay’s Note. „Všetkým mojim priateľom a kolegom bádateľom,“ začína list, ktorý naznačuje, že ho Hay napísal pred svojou smrťou. „Som stále s vami, tam vonku vo hviezdnom poli. S láskou navždy, Alex Hay.”

Príspevok na Reddite získal tisíce „upvotov“ a stovky komentárov od mnohých hráčov, ktorí prisľúbili, že si Haya uctia tým, že po ňom pomenujú svoje lode. Všetci ostatní, ktorí dúfajú, že uvidia Alexov odkaz z prvej ruky, ho nájdu na stránke Eye. Starfield je síce veľkou tohtoročnou exkluzivitou Microsoftu pre konzolu Xbox, ale na Steame už má za sebou pôsobivý štart.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -