Starfield rozhodol, že Pluto sa opäť stane planétou

Mário Gurský Mário Gurský

Skvelé správy pre všetkých. Pluto je opäť planéta! Alebo si to aspoň Bethesda určite myslí, pretože sa zdá, že v Starfielde ňou je.

V roku 2006 prijalo Valné zhromaždenie Medzinárodnej astronomickej únie kontroverzné rozhodnutie, že Pluto už nebude klasifikované ako planéta. Fanúšikovia Pluta sa s tým nedokázali celkom zmieriť, pretože prečo by, do čerta, nemalo byť klasifikované ako planéta? Jasné, nie som vedec, ale treba sa zastať „malého chlapca“. Zdá sa, že aj Bethesda chce brániť malú planétu, pretože Rebs Gaming na YouTube si všimol, že Pluto je celkom jasne označené na mape našej slnečnej sústavy Starfield.

- Reklama -

Teraz by ste mohli argumentovať, že je samozrejme označená, že je to možno trpasličia planéta, ale stále je v slnečnej sústave. A čo Eris, Ceres alebo Haumea? Všetky sú tiež trpasličími planétami, ale žiadna z nich nie je uvedená v zozname. Jediné logické vysvetlenie teda je, že v ďalekom roku 2330, v ktorom sa odohráva Starfield, sa rozhodlo, že Pluto je predsa len planéta. Čo je zrejme správne rozhodnutie, pretože niekedy je potrebné nedržať sa pri zemi.

Začiatkom tohto týždňa usporiadala Bethesda na svojom oficiálnom Discorde Q&A, kde sa podelila o ďalšie informácie o pripravovanom RPG. Tých, ktorí sa radi venujú plnohodnotnému roleplayu, pravdepodobne poteší správa, že si môžete kúpiť dom, a áno, dokonca vás môžu poslať do väzenia.

Navyše je tu množstvo spoločníkov, ktorých môžete naverbovať, ak sa cítite osamelo. A ak ste uvažovali o tom, že sa pokúsite o pacifistický beh, rozmyslite si to ešte raz, pretože Bethesda tiež uviedla, že je v podstate nemožné, aby ste počas niektorých misií nevykonali aspoň trochu násilia.

- Reklama -
- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -