Takto bude vyzerať nový dashboard Xbox Series X

Michal Frajkor Michal Frajkor

Microsoft predstavil úplne prvý pohľad na nový dashboard pre konzolu Xbox Series X a tým pádom aj Xbox One. Ako upozorňuje portál GameRant, v minulosti sa však objavili informácie o tom, že Microsoft chce ponechať starý dashboard, ktorý bol doteraz používaný v Xbox One. To už naďalej neplatí.

Stále platí, že obe konzoly budú mať rovnaký dashboard, iba to nebude ten starý. Microsoft prostredníctvom videa predstavil úplne nový, ktorý príde súčasne s vydaním konzoly Xbox Series X. Microsoft ho nazýva aj ako “New Xbox Experience”.

- Reklama -

Vo videu máme možnosť vidieť, že dashboard je prispôsobený na rýchle zapnutie hry. Jeho cieľom teda pravdepodobne bude ponúknuť čo najrýchlejší prístup k všetkým vaším hrám. Niečo, čo by sme od hernej konzoly určite očakávali. Microsoft tiež sľubuje oveľa rýchlejšie načítavanie tohto dashboardu a taktiež rýchlejšie prepínanie sa medzi hrami.

Aj s týmito zmenami využíva nový Xbox Series X dashboard o 40% menej pamäte, než ten starý a zvyšok výkonu si necháva na hry. Ďalšou zmenou je zdieľanie obrázkov a videí. To by malo byť taktiež rýchlejšie a užívateľsky prívetivejšie. Ak si počas hrania urobíte screenshot hry, bude vám zároveň automaticky odoslaný do vášho mobilu a môžete ho bez problémov a rýchlo zdieľať kam potrebujete.

Ako sme už spomínali, nový dashboard príde zároveň s vydaním Xbox Series X a bude dostupný aj pre Xbox One. Kedy konkrétne to však bude, zatiaľ nie je jasné. Microsoft oznámil iba to, že konzola vyjde podľa plánu, niekedy v novembri. Konkrétny deň stále nie je známy. Podľa mnohých informácií by však predobjednávky mali začať už čoskoro.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x